Voráček třikrát asistoval, Krejčího gól nestačil, Jágr nedohrál

Po přestávce na Utkání hvězd se znovu rozběhla hokejová NHL. Třemi asistencemi se blýskl Jakub Voráček, který je rázem nejlepším Čechem v bodování soutěže. Za Boston se předvedli Davidové Krejčí a Pastrňák, radoval se ale Roman Polák z Toronta. Jaromír Jágr asistoval u výhry Floridy ve Washingtonu, pak ale ze zápasu odstoupil.

Jakub Voráček kromě tří přihrávek stihl i potyčku s P. K. Subbanem

Jakub Voráček kromě tří přihrávek stihl i potyčku s P. K. Subbanem | Zdroj: Reuters

Jakub Voráček během posledních čtyř zápasů NHL nasbíral 8 bodů, tentokrát se výrazně podílel na vítězství Philadelphie nad Montrealem 4:2. V první třetině s jeho pomocí využili Letci dvě přesilové hry, skórovali Simmonds a Schenn.

Montrealu se sice podařilo vyrovnat. 8 minut před koncem ale Radko Gudas udržel puk v útočné třetině a dostal ho za branku na Voráčka. Ten udržel soupeře na zádech a připravil Waynu Simmondsovi druhou střeleckou pozici večera. Třetí gól rozhodl, Philadelphia zápas vyhrála 4:2.

Jakub Voráček byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a nově je nejlepším Čechem v bodování NHL.

Simmonds' go-ahead goal

Voráčka v bodových statistikách stíhá bostonský David Krejčí, který proti Torontu prožil snový úvod do třetí třetiny společně se svým jmenovcem Pastrňákem.

Po 50 sekundách třetí části hry vybojoval Pastrňák puk za brankou a křižnou přihrávkou našel Krejčího, ten akci vyšperkoval milimetrovým pasem na Brada Marchanda před prázdnou branku. O půl minuty později se Krejčí prosadil sám, tentokrát díky důrazu před brankou. I na tomto gólu měl asistenci Pastrňák.

Bruins tak vedli 3:1, ale o vedení ve zbytku zápasu přišli a z vítězství 4:3 po prodloužení se raduje Toronto. V jeho dresu zaznamenal dvě gólové přihrávky Roman Polák.

Krejci sets up Marchand's second

Florida využila nucené absence Alexandra Ovečkina a zvítězila ve Washingtonu, na půdě nejsilnějšího týmu soutěže, 5:2. Na první gól Panthers přihrál Jaromír Jágr zpoza branky Jonathanu Huberdeauovi.

Český veterán ale v zápase odehrál pouze 10 minut na ledě a ve třetí třetině ze zápasu definitivně odstoupil kvůli bolestem v dolní části těla. Jeho zranění by ale nemělo být vážné.

Statistika NHL:
Boston - Toronto 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 10. a 41. Marchand (na druhou Krejčí a Pastrňák), 42. Krejčí (Pastrňák) - 30. Winnik (Polák), 50. Komarov (Polák), 52. Kadri, 64. Parenteau. Střely na branku: 42:35. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Toronto), 2. Marchand (Boston), 3. Parenteau (Toronto).

New Jersey - NY Rangers 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 22. Stempniak, 44. Blandisi, 62. Schlemko - 14. a 43. Miller. Střely na branku: 25:33. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Schlemko, 2. Schneider, 3. Stempniak (všichni New Jersey).

NY Islanders - Minnesota 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 24. Grabovskij, 26. Lee, 40. Nelson, 43. Nielsen, 45. Tavares - 15. Coyle, 39. Pominville, 51. Niederreiter. Střely na branku: 38:43. Diváci: 13 331. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Grabovskij, 3. Berube (všichni Islanders).

Philadelphia - Montreal 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 7. a 52. Simmonds (na obě Voráček), 16. Schenn (Voráček), 60. Read - 19. Markov, 23. Petry. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19 031. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Ottawa 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)
Branky: 27., 37. a 47. Crosby, 8. Cullen, 11. Letang, 17. Kunitz - 15. Stone, 20. Wideman, 24. Pageau, 24. Ceci, 56. Dziurzynski. Střely na branku: 44:23. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Kunitz (oba Pittsburgh), 3. Pageau (Ottawa).

Nashville - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 59. Brouwer. Střely na branku: 16:23. Diváci: 16.045. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer (St. Louis), 2. Rinne (Nashville), 3. Elliott (St. Louis).

Winnipeg - Dallas 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Branky: 15. Ladd, 25. Lowry, 51. Byfuglien - 21. a 43. Seguin, 35. Klingberg, 37. Fiddler (Hemský), 60. Roussel. Střely na branku: 24:27. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Klingberg (oba Dallas), 3. Byfuglien (Winnipeg).

Colorado - Chicago 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Landeskog - 3. Pánik, 8. Panarin. Střely na branku: 23:42. Diváci: 18 007. Hvězdy zápasu: 1. Pickard (Colorado), 2. Panarin (Chicago), 3. Landeskog (Colorado).

Edmonton - Columbus 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 24. Gryba, 30. McDavid, 37. Pouliot, 38. Draisaitl, 55. Eberle - 12. Calvert. Střely na branku: 35:37. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Gryba, 3. Talbot (všichni Edmonton).

Arizona - Los Angeles 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Branky: 7. Martinook, 27. Duclair - 39. a 44. Brown, 24. Muzzin, 30. Martinez, 39. Gáborík, 48. Lecavalier. Střely na branku: 26:35. Diváci: 12 261. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Brown, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).

Washington - Florida 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Bäckström, 42. Burakovsky - 11. a 36. Huberdeau (na první Jágr), 16. Barkov, 21. Trocheck, 59. Howden. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. Burakovsky, 3. Niskanen (oba Washington).

Anaheim - San José 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 17. Rakell, 25. Lindholm, 33. Garbutt - 23. Zubrus, 34. Wingels. Střely na branku: 25:32. Diváci: 16 588. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. Wingels (San José).