Vrbata 19 vteřin před koncem završil obrat Arizony, Hanzala těsně před zápasem vyměnili

Útočník Radim Vrbata byl hlavní hvězdou při obratu zápasu Arizony s Buffalem, na jeden gól přihrál a ten vítězný sám v závěru dal. Do zápasu už nenastoupil Martin Hanzal, který se přesouvá do Minnesoty. Davidové Krejčí a Pastrňák se výrazně podíleli na výhře Bostonu nad Dallasem, za který skóroval Jiří Hudler.

Radim Vrbata se napřahuje k vítězné ráně (archivní foto)

Radim Vrbata se napřahuje k vítězné ráně (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Do zápasu už nenastoupil Martin Hanzal, opora Arizony mění jeden z nejhorších klubů Západní konference za ten nejlepší, z Arizony se přesouvá do Minnesoty a Kojoty opouští po deseti letech.

Bez něj prohrávala Arizona po dvou třetinách s Buffalem 0:2, pak začal úřadovat Radim Vrbata. Nejdřív přihrál na kontaktní gól Domimu a po vyrovnání Jamieho McGinna rozhodl.

20 vteřin před koncem si vzal puk za brankou Sabres a dojel s ním až na modrou čáru, tam se napřáhla a nechytatelně získal nejen dva body pro Coyotes, ale také svůj 600. bod v kariéře.

V Dallasu vedl Boston šikovné teči Davida Krejčího po sedmi minutách už 2:0, jenže šance Stars znovu pozvedl Jiří Hudler. Necelých pět minut po startu druhé třetiny po jeho akci snížil Klinberg, o chvíli později pak rodák z Olomouce svým třetím gólem v sezoně vyrovnal.

Medvědi ale okamžitě reagovali. Vatrano a Bergeron poslali Boston znovu do dvoubrankového vedení a v 55. minutě završil Ryan Spooner po druhé přihrávce Davida Pastrňáka v zápase skóre na konečných 6:3.

NHL:
Dallas - Boston 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Branky: 25. Klingberg (Hudler), 32. Hudler, 54. Seguin - 36. a 48. Bergeron, 6. Marchand (Pastrňák), 7. Krejčí, 35. Vatrano, 55. Spooner (Pastrňák). Střely na branku: 36:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Krug (všichni Boston).

Carolina - Calgary 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Rask - 35. a 52. Gaudreau, 27. Ferland. Střely na branku: 35:24. Diváci: 14.112. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Elliott (oba Calgary), 3. Rask (Carolina).

NY Rangers - Columbus 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 5. Nash, 60. Fast - 2. a 30. Wennberg, 7. a 45. Atkinson, 60. Anderson. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. Atkinson, 3. Bobrovskij (všichni Columbus).

Nashville - Edmonton 5:4 (2:1, 2:3, 1:0)
Branky: 5. Ellis, 15. Forsberg, 28. Fiddler, 36. Wilson, 42. Arvidsson - 6. McDavid, 35. Lucic, 37. Letestu, 39. Eberle. Střely na branku: 28:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Arvidsson, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Florida - Ottawa 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 18. Marchessault - 7. Smith, 30. Turris. Střely na branku: 38:33. Diváci: 14.118. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Karlsson (oba Ottawa), 3. Reimer (Florida).

Chicago - St. Louis 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 5. Toews, 12. P. Kane, 55. Anisimov, 60. Kero - 17. Pääjärvi, 33. Pietrangelo. Střely na branku: 42:32. Diváci: 21.961. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Toews, 3. Darling (všichni Chicago).

Arizona - Buffalo 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 47. Domi (Vrbata), 54. McGinn, 60. Vrbata - 19. Eichel, 30. Rodrigues. Střely na branku: 29:33. Diváci: 13.432. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata, 2. Domi (oba Arizona), 3. Eichel (Buffalo).