Vrbata asistoval při výhře Vancouveru a bodoval posedmé za sebou

Radim Vrbata přispěl ve středečním utkání NHL jednou asistencí k výhře Vancouveru 5:4 v prodloužení na ledě Chicaga. Český útočník tak prodloužil svou bodovou sérii na sedm zápasů, v nichž dohromady získal osm bodů za dva góly a šest přihrávek.

Radim Vrbata přispěl v utkání NHL asistencí k výhře Vancouveru 5:4 v prodloužení na ledě Chicaga | Zdroj: Reuters

Vrbata se podílel hned na prvním gólu Canucks ve 25. minutě, kdy byl součástí rychlé kombinace v útočném pásmu, kterou zakončil Linden Vey. Vyrovnal tak na 1:1 poté, co domácí Blackhawks skórovali po 57 sekundách druhé třetiny. Na jejím konci už Vancouver vedl 3:1 a ještě dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby 4:2.

Pak však při Vrbatově vyloučení za hrubost snížil v přesilovce Brandon Saad a 55 sekund před třetí sirénou vyrovnal svou druhou trefou v utkání slovenský kanonýr Marián Hossa. Asistenci u jeho gólu si připsal český obránce Michal Rozsíval.

Nakonec však Canucks přece jenom dotáhli zápas do vítězného konce, když po 80 sekundách prodloužení podruhé v utkání skóroval Daniel Sedin.

Smolný večer prožil brankář Petr Mrázek, který po třech vyhraných zápasech v řadě, v nichž celkově pustil jen dva góly, nedochytal zápas v Pittsburghu, kde jeho Detroit prohrál 1:4. Český gólman inkasoval během 28 minut čtyři góly ze 17 střel a po druhé třetině ho v brance nahradil uzdravený Jimmy Howard.

„Prohráli jsme, takže jsem samozřejmě zklamaný," konstatoval Mrázek, jenž během Howardovy absence zaujal pevné místo v brance Red Wings a vychytal devět výher z deseti zápasů.

„Všechny čtyři góly by se daly nějak chytit, ale soupeř to pokaždé udělal skvěle. To je hokej. Někdy máte štěstí a všechny puky vás trefují, někdy padají za vaše záda a vy s tím nemůžete nic udělat,“ dodal Mrázek.

Třetí porážku v řadě a pátou z posledních šesti zápasů utrpěli hokejisté San José, kteří podlehli Washingtonu 4:5 v prodloužení.

Český útočník ve službách San José Tomáš Hertl se během necelých třinácti odehraných minut neprosadil, a odešel z utkání podruhé za sebou s bilancí -2, jelikož byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

Statistika NHL:
Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Hornqvist, 13. Comeau, 24. Perron, 28. Spaling - 34. Weiss. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, ze 17 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 76,5 procenta. Střely na branku: 21:24. Diváci: 18 580. Hvězdy utkání: 1. Comeau, 2. Hornqvist, 3. Spaling (všichni Pittsburgh).

Chicago - Vancouver 4:5 v prodl. (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)
Branky: 53. a 60. Marián Hossa (na druhou Rozsíval), 21. P. Kane, 58. Saad - 56. a 62. D. Sedin, 25. Vey (Vrbata), 27. Horvat, 32. Kassian. Střely na branku: 41:36. Diváci: 21 346. Hvězdy utkání: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Hossa, 3. P. Kane (oba Chicago).

San José - Washington 4:5 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 21. a 21. Burns, 35. Couture, 55. J. Thornton - 16. a 52. Beagle, 27. Brouwer, 54. Carlson, 63. Ward. Střely na branku: 30:33. Diváci: 16 956. Hvězdy utkání: 1. Beagle (Washington), 2. Burns (San José), 3. Carlson (Washington).