Vrbata byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, Šustrovi zkazil radost obrat

Útočník Vancouveru Radim Vrbata si v zápase proti Detroitu připsal gól, asistenci a uspěl i během samostatných nájezdů. Při vítězství 4:3 byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Po roce a půl se v dresu Tampy prosadil Andrej Šustr, jeho tým však nakonec ve Washingtonu prohrál.

Radim Vrbata přijímá gratulace od spoluhráčů, vstřelil dva góly Vancouveru

Radim Vrbata přijímá gratulace od spoluhráčů, vstřelil dva góly Vancouveru | Zdroj: Reuters

Poprvé se do statistik Radim Vrbata zapsal už ve druhé třetině, když táhl akci, na jejímž konci byl Sven Baertschi. Kosatky v tu chvíli vedly nad Detroitem 2:0. Rudá Křídla ale dokázala dvěma góly okolo druhé přestávky vyrovnat.

Svůj desátý gól v sezoně vsítil Radim Vrbata ve 46. minutě zápasu. Tlak Canucks v útočném pásmu vyústil ve střelu Taneva, odražený puk si našel rodák z Mladé Boleslavi a prostřelil Jimmyho Howarda, který tentokrát dostal v bráně Detroitu přednost před Petrem Mrázkem.

I na tuto trefu dokázali domácí zareagovat. 67 sekund před koncem našel Henrik Zetterberg skulinku nad ramenem brankáře Millera a poslal zápas do prodloužení, potažmo samostatných nájezdů. I tam se Vrbata nemýlil, vítěznou trefu Vancouveru zajistil až v sedmé sérii Linden Vay hrající první zápas v sezoně.

Obránce Tampy Andrej Šustr se v NHL prosadil po 106 zápasech bez gólu, když ve 27. minutě zakončil přihrávku Nikity Kučerova. Jeho tým vedl v polovině zápasu už 3:0, jenže pak se probudily hvězdy Washingtonu.

T. J. Oshie a Alexandr Ovečkin si ve zbytku zápasu připsali po dvou brankách a dvou asistencích. Capitals nakonec vyhráli 5:3.

NHL:
Pittsburgh - Boston 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
Branky: 9. Sheary, 23. Daley - 11., 53. a 56. Vatrano, 22. a 41. Bergeron, 30. Eriksson (Krejčí). Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.585. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Sheary (Pittsburgh).

Washington - Tampa Bay 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Branky: 34. a 51. Ovečkin, 48. a 60. Oshie, 55. Johansson - 8. Killorn, 27. Šustr, 30. Stamkos. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Ovečkin, 3: Johansson (všichni Washington).

Carolina - Florida 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 45. Mitchell, 60. Smith. Střely na branku: 24:18. Diváci: 10.511. Hvězdy zápasu: 1. Mitchell, 2. Luongo (oba Florida), 3. Liles (Carolina).

Ottawa - San Jose 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 25. Ryan, 49. Pageau, 54. Wideman, 56. Karlsson - 21. Thornton, 58. Burns. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.990. Hvězdy zápasu: 1. Wideman, 2. Karlsson, 3. Ryan (všichni Ottawa).

Detroit - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 39. Andersson, 44. Dacjuk, 59. Zetterberg - 19. McCann, 38. Baertschi (Vrbata), 46. Vrbata, rozhodující sam. nájezd Vey. Střely na branku: 28:40. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Vrbata (Vancouver), 2. Dacjuk (Detroit), 3. Horvat (Vancouver).

Winnipeg - NY Rangers 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 6. a 8. Little, 18. Byfuglien, 37. Myers, 59. Ladd - 15. Miller, 35. Boyle. Střely na branku: 36:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Lundqvist (NY Rangers).