Vrbata přispěl gólem k výhře Vancouveru a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu

Útočník Radim Vrbata přispěl v pondělním utkání NHL svým osmnáctým gólem v sezoně k výhře Vancouveru na ledě Floridy 2:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jakub Voráček vede tabulku produktivity NHL o tři body před Kanaďanem Seguinem z Dallasu. Útočník Philadelphie asistoval u dvou gólů svého týmu, který ale prohrál na ledě New York Islanders 4:7.

Na vítězství Vancouveru na Floridě 2:1 se jedním gólem podílel Radim Vrbata

Na vítězství Vancouveru na Floridě 2:1 se jedním gólem podílel Radim Vrbata | Zdroj: Reuters

Vrbata otevřel ve čtvrté minutě skóre utkání, když před brankou zužitkoval skvělou přihrávku od Daniela Sedina. O pět minut později zvýšil Bo Horvat na 2:0, domácí dokázali snížit až v 58. minutě zásluhou Brandona Pirriho.

Hlavní hvězdou Vancouveru byl tak znovu brankář Ryan Miller, který pochytal 23 z 24 střel a dělilo ho pouhých 192 sekund od toho, aby vychytal třetí čisté konto za sebou. Neprůstřelnost 34letého gólmana, jehož předtím nedokázali překonat hráči Caroliny ani Philadelphie, trvala v součtu 200 minut a 45 sekund.

Už v odpoledním duelu se dvěma asistencemi blýskl vedoucí muž kanadského bodování Jakub Voráček, jeho Philadelphia ale podlehla na ledě New Yorku Islanders 4:7. Český útočník dál vládne produktivitě soutěže s 55 body, druhý Tyler Seguin z Dallasu ztrácí tři body.

Pětadvacetiletý Voráček se nahrávkami podílel na brankách Marka Streita a Michaela Del Zotta ve druhé třetině. V závěru prostřední části byl ale také podruhé v utkání vyloučen a jeho hákování potrestal gólem domácí kapitán John Tavares.

Islanders, kteří vyhráli úvodní část 2:0 a zbytek zápasu kontrolovali, se díky vítězství posunuli do čela Východní konference. Hvězdou utkání byl střelec dvou gólů Nikolaj Kuljomin.

Statistiky NHL
NY Islanders - Philadelphia 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
Branky: 9. a 25. Kuljomin, 2. Grabner, 32. Bailey, 40. Tavares, 46. Leddy, 59. Lee - 30. Streit (Voráček), 36. Del Zotto (Voráček), 41. Giroux, 58. Vandevelde. Střely na branku: 41:29. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Kuljomin, 2. Leddy, 3. Grabner (všichni Islanders).

Toronto - Carolina 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Kadri - 21. a 59. E. Staal (na první Tlustý), 8. Malone, 8. Lindholm. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.979. Hvězdy utkání: 1. Chudobin, 2. E. Staal (oba Carolina), 3. Kadri (Toronto).

Florida - Vancouver 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 58. Pirri - 4. Vrbata, 9. Horvat. Střely na branku: 24:23. Diváci: 9.373. Hvězdy utkání: 1. Miller, 2. Vrbata (oba Vancouver), 3. Luongo (Florida).

Minnesota - Columbus 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Parise - 8. Dubinsky, 46. Wisniewski, 57. Hartnell. Střely na branku: 26:23. Diváci: 19.064. Hvězdy utkání: 1. Wisniewski, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Parise (Minnesota).

St. Louis - Colorado 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 9. Gunnarsson, 21. Schwartz, 31. Oshie - 14. Duchene. Střely na branku: 30:18. Diváci: 19.187. Hvězdy utkání: 1. Schwartz, 2. Steen, 3. Reaves (všichni St. Louis).

San Jose - New Jersey 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 4. Pavelski, 25. Nieto (Hertl) - 16. Tootoo, 17. Bernier, 35. Cammalleri, 52. Zajac (Havlát), 55. Josefson. Střely na branku: 36:34. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Schneider, 2. Henrique, 3. Larsson (všichni New Jersey).

Los Angeles - Calgary 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 51. Greene - 54. Monahan, 65. Wideman. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.230. Hvězdy utkání: 1. Ortio (Calgary), 2. Greene (Los Angeles), 3. Wideman (Calgary).