Vrbatův gól na výhru nestačil, jeho Vancouver prohrál s Dallasem v prodloužení

Ve druhém zápase za sebou skóroval v NHL český útočník Radim Vrbata. Jeho Vancouver ale na rozdíl od úterního vítězství nad Montrealem ztratil v Dallasu dvoubrankový náskok a prohrál 3:4 v prodloužení. Na jeden gól Stars, kteří se vrátili do čela Západní konference, přihrál Aleš Hemský.

Útočník Vancouveru Radim Vrbata (vpravo) slaví s Danielem Sedinem svůj gól do branky Dallasu | Zdroj: Reuters

Vrbata se prosadil deset sekund po začátku třetí třetiny, když po rychlém útočném výpadu pohotově dorazil do branky střelu Daniela Sedina a zvýšil vedení Canucks na 3:1.

Zdánlivě ztracený zápas ale domácí hokejisté dokázali i se štěstím otočit. V 51. a v 56. minutě skórovali Jason Demers a Patrick Sharp tečovanými střelami od modré čáry.

O výhře Dallasu pak rozhodl v polovině nastaveného času přesnou ranou švihem Jamie Benn, který si tak upevnil první místo v kanadském bodování.

Plekancova asistence Montrealu body nepřinesla

Ještě pompéznější obrat se povedl hokejistům Edmontonu. V zápase s favorizovaným Montrealem prohrávali po první třetině i díky jedné přihrávce Tomáše Plekance už 0:3, nakonec ale zvítězili 4:3.

Rozhodující gól vstřelil 62 sekund před třetí sirénou Leon Draisaitl, syn trenéra extraligového Hradce Králové Petera Draisaitla.

Výsledky NHL:

Dallas - Vancouver 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 16. a 56. Sharp, 51. Demers (Hemský), 63. Jamie Benn - 12. Burrows z trest. střílení, 26. Edler, 41. Vrbata. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17 664. Hvězdy zápasu: 1. Sharp, 2. Benn (oba Dallas), 3. Edler (Vancouver).

Edmonton - Montreal 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)
Branky: 40. a 59. Draisaitl, 47. Davidson, 51. Pouliot - 10. Gallagher (Plekanec), 17. Mitchell, 18. Galchenyuk. Střely na branku: 27:21. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Subban (Montreal).

NY Islanders - Carolina 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Martin, 33. Nielsen - 16. McGinn, 55. Terry, 63. Hainsey. Střely na branku: 19:29. Diváci: 11 494. Hvězdy zápasu: 1. Hainsey (Carolina), 2. Nielsen (Islanders), 3. Terry (Carolina).

Philadelphia - New Jersey 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 36. L. Schenn - 39. a 43. Zajac, 42. Palmieri, 60. Greene. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19 241. Hvězdy zápasu: 1. Zajac, 2. Palmieri (oba New Jersey), 3. Voráček (Philadelphia).

Pittsburgh - Buffalo 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Dupuis, 8. Hörnqvist, 39. Lovejoy, 35. Malkin - 15. McGinn, 17. Deslauriers, 58. Moulson. Střely na branku: 29:53. Diváci: 18 415. Hvězdy zápasu: 1. Lovejoy, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. O'Reilly (Buffalo).

St. Louis - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 27. Tarasenko, 51. Parayko - 23. Lindholm. Střely na branku: 34:23. Diváci: 16 904. Hvězdy zápasu: 1. Ott, 2. Parayko, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Winnipeg - Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Wheeler, 26. Ladd, 49. Scheifele - 2. P. Kane. Střely na branku: 31:46. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Stuart, 3. Little (všichni Winnipeg).

Tampa Bay - Colorado 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 36. Killorn - 16. Tanguay, 34. MacKinnon. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Tanguay, 3. Iginla (všichni Colorado).