Zprávy → Hokej25. září  2016 v 11:20  

Výběr Evropy dělí jedna výhra od finále Světového poháru. Tým táhnou Slováci

Marián Gáborík přijímá gratulace od kolegů z Výběru Evropy - Foto:  Reuters

Marián Gáborík přijímá gratulace od kolegů z Výběru EvropyFoto:  Reuters

Pořád se jich ptají, jaké to je hrát na Světovém poháru, ale nereprezentovat svoji zemi. Hokejisté Slovenska mohou dát jasnou odpověď na ledě. Povede se jim to v případě, že v dresu Výběru Evropy postoupí do finále přes Švédsko.

„Určitě to bude jiný zápas než ta příprava ve Washingtonu. Málokdy se vidí, že jsou Švédi poraženi tak vysokým rozdílem, ale nám se to podařilo. V těchto zápasech to je o tom, kdo hraje zodpovědněji,“ upozorňuje slovenský obránce Výběru Evropy Zdeno Chára. 

Přípravný zápas, o kterém mluvil, skončil 6:2 pro výběr Evropy. Pro odborníky to bylo velké překvapení. Čekalo se, že teď, během druhého semifinálového dne, už budou všichni Slováci a Norové a Němci zpátky ve svých klubech. 

 

Výběr Evropy dělí jedna výhra od finále Světového poháru. Tým táhnou Slováci

Vložit na svůj web

Místo toho plánují, jak vyzrát nad Švédy. „Velmi důležité jsou přesilovky. Je trošku překvapení, že v nich padají góly. Musíme je potrénovat, může to být klíčový moment zápasu,“ plánuje Marián Gáborík. 

„Trénovali jsme tak, jako jsme hráli poslední zápasy. Byl jsem s Nielsenem a Zuccarellem. V zápase se to může různě pomíchat, ale ideální by bylo, abychom začali zápas tak, jak jsme skončili, takže dobře. Věřím, že vyhrajeme,“ dodává. 

Slova chvály mířila během turnaje nejen na střelce Mariána Gáboríka, ale také na defenzívu Výběru Evropy. A té velí v brance opět Slovák - Jaroslav Halák. 

Čtěte také: Crosby předčil Ovečkina. Rusové nad Kanadou vedli jen 72 sekund

„Už trochu víme, co od nich můžeme očekávat. Jsou takoví houževnatí a pečliví hlavně v obraně. Může rozhodnout každé minimální zaváhání, od nás to musí být hodně pozorný výkon. A také jim nesmíme zbytečně odevzdávat puky,“ varuje Švéd Filip Forsberg. 

Semifinálový zápas mezi Výběrem Evropy a Švédskem začne v 19 hodin středoevropského času. A vítěz se pak může připravovat na finále proti Kanadě, která porazila Rusko 5:3. 

Autor:  František Kuna, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace