Zprávy → Hokej27. září  2016 v 07:26  

Výběru Evropy přejí fanoušci z Mexika i Asie. Máme podporu zbytku světa, myslí si Šatan

Hokejisté Týmu Evropy se radují z postupu do finále Světového poháru - Foto:  Reuters

Hokejisté Týmu Evropy se radují z postupu do finále Světového poháruFoto:  Reuters

Hokej není populární jen v zemích, které ho hrají na vysoké úrovni. Výběru Evropy totiž chodí gratulace k postupu do finále Světového poháru i z hokejově exotických zemí – kupříkladu z Asie či Mexika. Příjemně to překvapilo generálního manažera týmu a bývalého slovenského hokejistu Miroslava Šatana.

„Prezident Franz Reindl nám říkal, že dostával smsky od funkcionářů z Mexika či některých malých zemí Asie, u nichž si člověk není jistý, že se tam hokej hraje,“ divil se Šatan. 

V Mexiku se hokej hraje. Reprezentaci z amerického kontinentu patří aktuálně 33. místo světového žebříčku a letos se tam hrálo mistrovství světa divize II. B, kam třeba na zápas Severní Koreje – když už Šatan zmínil Asii – přišlo proti Izraeli dvacet diváků. 

 

Podpory od hokejových trpaslíků si všimli nejen zástupci Výběru Evropy, ale i hráči včetně německého útočníka Leona Dreiseitla

Vložit na svůj web

I tak se v Mexiku během turnaje v Torontu pouštějí televize a fandí se evropskému týmu. „Zatím jsme překvapení turnaje a něco, co nesymbolizuje hokejové velmoce, které pravidelně vyhrávají. Myslím si, že máme podporu zbytku celého hokejového světa,“ řekl Šatan. 

Stejný názor má i německý útočník Týmu Evropy Leon Dreiseitl, který bude chtít ve finále proti Kanadě potěšit nejen svůj kontinent, ale i asijské země nebo třeba právě fanoušky z Mexika. 

„Jo, samozřejmě to potěší. A vlastně o to víc, že Mexiko nepatří mezi světovou elitu. Já vlastně ani nevím, kam patří. Ale hezky se to poslouchá, to ano. Je to jeden z dalších důvodů, proč má náš tým smysl,“ podotkl Dreiseitl. 

Autor:  František Kuna, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace