Winnipeg s trojicí Čechů skončil v play-off NHL už v prvním kole

Hokejisté Winnipegu vypadli z play-off NHL v prvním kole. Čtvrtou porážku s Anaheimem - tentokrát 2:5 - neodvrátil svými 30 úspěšnými zákroky ani gólman Ondřej Pavelec. Ten by tak se svými spoluhráči Jiřím Tlustým a Michalem Frolíkem teoreticky mohli posílit českou reprezentaci na domácím šampionátu.

Ondřej Pavelec byl Winnipegu v sérii s Anaheimem oporou, ale vyřazení svého týmu neodvrátil | Zdroj: Reuters

Winnipeg ztratil zápas až v závěrečné třetině. Ve 47. minutě zvýšil i díky asistenci Tomáše Fleischmanna na 3:1 pro Anaheim Kesler.

Jets sice ještě dokázali zásluhou Stuarta snížit, ale čtyři minuty před třetí sirénou vrátil hostům dvougólový náskok znovu Kesler a bylo rozhodnuto.

Zatímco útočníci Frolík s Tlustým si v sérii nepřipsali ani jeden kanadský bod, gólman Pavelec byl svému týmu oporou. Kladenský odchovanec, s kterým reprezentační kouč Vladimír Růžička počítá pro mistrovství světa, předvedl ve všech zápasech solidní výkony.

Ve středečních zápasech play-off se z českých hokejistů bodově prosadil ještě Dmitrij Jaškin, který přispěl St. Louis k vítězství na ledě Minnesotě 6:1. Blues díky tomu vyrovnali sérii na 2:2.

První šanci na postup nevyužil Montrealu, který prohrál v Ottawě 0:1 a v sérii vede 3:1. Stejný náskok mají také New York Rangers po výhře 2:1 v prodloužení v Pittsburghu.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Ottawa - Montreal 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 50. Hoffman. Střely na branku: 32:28. Diváci: 20 500. Hvězdy utkání: 1. Anderson, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Price (Montreal). Stav série: 1:3.

Pittsburgh - New York Rangers 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Hörnqvist - 38. Brassard, 64. Hayes. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18 619. Hvězdy utkání: 1. Hayes, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Hörnqvist (Pittsburgh). Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

Minnesota - St. Louis 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
Branky: 22. Spurgeon - 7. a 36. Tarasenko, 6. Reaves, 11. Backes, 24. Stastny (Jaškin), 37. Berglund. Střely na branku: 18:26. Diváci: 19 390. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko, 2. Shattenkirk, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis). Stav série: 2:2.

Winnipeg - Anaheim 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 17. Little, 51. Stuart - 47. a 56. Kesler (na první Fleischmann), 17. Little, 33. Cogliano, 60. Vatanen. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 34 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Střely na branku: 27:35. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Kesler, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Stuart (Winnipeg). Konečný stav série: 0:4.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít