Zprávy → Hokej11. října  2016 v 08:59  

Winnipeg v brance sází na mládí. Pavelec buď přestoupí, nebo půjde na farmu

Ondřej Pavelec už další zákrok za Winnipeg zřejmě nepřidá - Foto:  Reuters, USA Today Sports

Ondřej Pavelec už další zákrok za Winnipeg zřejmě nepřidáFoto:  Reuters, USA Today Sports

Éra Ondřeje Pavelce jako brankářské jedničky Winnipegu skončila. Krátce před novou sezonou NHL ho tým zařadil na listinu volných hráčů a český reprezentační gólman buď odejde do jiného klubu, nebo na farmu v Manitobě. O místo v brance Jets budou bojovat Connor Hellybuyck a Michael Hutchinson.

„Máme dva mladé a kvalitní gólmany, kteří dlouho vypadali, že by se mohli stát brankářskou jedničkou. Potřebovali příležitost to ukázat a teď ji dostanou,“ řekl oficiálním stránkám Winnipegu Jets hlavní kouč Paul Maurice. 

Dvěma brankáři, kteří v týmu Jets zůstanou, jsou Connor Hellebuyck a Michael Hutchinson. Nejstarší z brankářské trojice, Čech Ondřej Pavelec, byl zapsán na listinu volných hráčů. Je tak k dispozici pro přestup do jiného týmu NHL. Pokud si ho žádný nevybere, bude chytat za farmu v Manitobě. 

„Měli jsme velice krátkou, ale velice profesionální debatu. Ondřej rozumí, jaké tu máme možnosti,“ řekl trenér Jets. 

Čtěte také: Gudas přijde o start NHL, za tvrdý zákrok dostal trest na 6 zápasů

Ve Winnipegu Jets strávil Ondřej Pavelec zatím celou svou zámořskou kariéru, jedničkou se stal ještě v době, kdy se organizace jmenovala Atlanta Trashers. Celkem odchytal v NHL 371 zápasů s průměrem 2,85 inkasovaného gólu na zápas a s úspěšností zákroků přes 90 procent. 

Brankářskou jedničkou byl rodák z Kladna déle než kdokoli jiný v 17leté historii organizace. Nyní ale dostali šanci mladší. „Chápu, jak se cítí, jsme dobří kamarádi a je těžké když se něco takového stane,“ řekl Michael Hutchinson, se kterým se Pavelec v brance střídal už v minulé sezoně. 

„Vedení dnes muselo udělat složitá rozhodnutí nejen v brance. Je tu spousta výborných hráčů a sezona je dlouhá,“ dodal gólman. První kádr Jets totiž opustilo i dalších 7 hokejistů. 

Třetím brankářem v pořadí už byl Ondřej Pavelec i ve výběru české reprezentace pro Světový pohár, kdy kryl záda Mrázkovi s Neuvirthem. Jeho největším reprezentačním úspěchem je zlato z roku 2010, o rok později vychytal týmu bronz. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace