Zprávy → Hokej18. září  2016 v 17:45  

Zápas proti Výběru Evropy bude zlomový. Prohru už si Češi nemohou dovolit

Český tým na Kanadu nestačil, brzy ho ale čeká další zápas - Foto:  Reuters

Český tým na Kanadu nestačil, brzy ho ale čeká další zápasFoto:  Reuters

První zápas skončil nepříjemnou prohrou 0:6. Málokdo čekal, že proti Kanadě udělají Češi na úvod turnaje díru do světa, ale teď, pár hodin zápase už je nutné vyhlížet další program. Duel s Výběrem Evropy bude pro hokejovou reprezentaci klíčový z pohledu postupu.

„Je jedno, jestli jsme prohráli 0:1 nebo 0:6. Turnaj pořád pokračuje. Máme nula bodů, ale pořád to máme ve svých rukách,“ upozorňuje Michal Neuvirth po tvrdé porážce od Kanady, že českou reprezentaci ještě pořád na Světovém poháru čekají dva zápasy. 

Postupové propočty ale zamotal Výběr Evropy. Původní předpoklady o tom, že ho Američané porazí a Češi si to s Evropou ve druhém zápase ve skupině rozdají o to, kdo ještě bude mít další naději na postup, jsou pryč. 

 

Hokejová reprezentace se musí rychle vzchopit, čeká ji Výběr Evropy

Vložit na svůj web

„Naše mužstvo má tolik zkušených hráčů, že by si to mohlo pohlídat samo. Ale trenéři tu jsou od toho, aby motivovali a připravovali. Pořád je to turnaj. Na Kanadu se musí zapomenut a připravit se na další zápas, který bude zlomový. Už si nemůžeme dovolit prohrát,“ burcuje Václav Prospal. 

Asistent trenéra věří hráčům, které má v šatně i v jejich sebevědomí. „Musí vědět, že to jsou dobří hráči. Hráli jsme proti velmi dobrému týmu. Skóre je bohužel takové, jaké je,“ zalitoval Prospal. 

Výhra evropskému týmu nad Spojenými státy je překvapením proti plánu, který měli sázkaři i experti. Jeho velkou část tvoří Slováci. Zrovna ti mají pro utkání s českou reprezentací vždy o motivaci postaráno. 

Čtěte také: Kanadská dominance rovná se debakl Čechů. Crosby opět ukázal svoji genialitu

„Je to vždy specifické hrát proti sousedům. Bude to jiný hokej než ten, který jsme hráli s Američany, techničtější. Češi mají kvalitní mužstvo a musíme se na ně připravit co nejlíp,“ plánuje Marián Gáborík. 

„Je to trošku jiné. Nehrajeme za naši zem, ale za tým Evropy. Rivalita je tam menší,“ přemýšlí slovenský a na turnaji vlastně evropský brankář Jaroslav Halák. 

Český tým nastoupí na Světovém poháru proti Výběru Evropy už zítra a tentokrát nebude nutné v noci vstávat. Hraje se v 21 hodin středoevropského času. 

Marián Gáborík nasměroval Výběr Evropy k vítězství nad USA - Foto:  Reuters

Autor:  František Kuna, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace