Zprávy → Hokej25. října  2016 v 15:41  

Zástupci NHL se chystají na inspekci v dějišti příští zimní olympiády

Jestli se objeví Sidney Crosby a další hráči NHL na příští olympiádě, stále není jasné - Foto:  Reuters

Jestli se objeví Sidney Crosby a další hráči NHL na příští olympiádě, stále není jasnéFoto:  Reuters

Představitelé NHL během tohoto týdne provedou v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se budou konat nadcházející zimní olympijské hry, inspekci, jejímž účelem je kontrola zázemí a arén pro hokejový turnaj. A to přesto, že zatím není vůbec jisté, že se hráči z NHL příští olympiády zúčastní.

Organizátoři olympiády v Pchjongčchangu vydali v úterý plán návštěvy. Inspekce se vedle zástupců zámořské ligy zúčastní i představitelé hráčské asociace NHLPA, tu bude zastupovat například bývalý obránce a dvojnásobný účastník her Mathieu Schneider, a členové Mezinárodní hokejové federace IIHF. 

Inspekce se koná navzdory tomu, že zatím nepadlo definitivní rozhodnutí o tom, jestli se hráči z NHL olympiády zúčastní. Hokejisté z prestižní ligy sice nechyběli na žádné olympiádě od roku 1998, ale nad jejich startem v Jižní Koreji visí otazník. Jejich případnou účast mimo jiné komplikuje i fakt, že Mezinárodní olympijský výbor odmítá zaplatit hráčům pojistky a cestovaní náklady. 

Definitivně jasno by v tomto ohledu mělo být do 15. ledna 2017. 

Hokejový olympijský turnaj v roce 2018 budou v termínu mezi 10. až 25. únorem hostit dvě arény - Kwantong a Kangnung. Zatímco první z nich bude mít kapacitu pro šest tisíc diváků, druhá jmenovaná pojme ještě o čtyři tisíce lidí více. Ani jedna z hal však zatím není kompletně dokončena. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace