Zbyněk Michálek pomohl St. Louis k výhře. Dva body Sekáče Ducks nestačily

Obránce St. Louis Blues Zbyněk Michálek si připsal gól a asistenci v gólově bohatém duelu v Dallasu. Stejná bilance Jiřího Sekáče naopak nezabránila domácí prohře Anaheimu s Coloradem. Tomáš Plekanec sice v dresu Canadiens skóroval v New Jersey, zápas ale uzavřel úspěšný nájezd Patrika Eliáše.

Zbyněk Michálek (uprostřed) se raduje z druhého gólu v dresu Blues

Zbyněk Michálek (uprostřed) se raduje z druhého gólu v dresu Blues | Zdroj: Reuters

V Dallasu padlo celkem 12 branek. U první asistoval Zbyněk Michálek Patriku Berglundovi a podruhé šli Blues do vedení po přihrávce Dmitrije Jaškina. Domácí ale dokázali v sedmigólové druhé třetině zápas otočit a do poslední dvaceminutovky vstupovali s vedením 5:4.

V páté minutě třetí třetiny si zkušený český obránce najel před brankáře Lehtonena a vyrovnal. Svým druhým gólem v posledních třech zápasech odstartoval rozhodující obrat, po kterém si St. Louis připsalo výhru 7:5.

Druhou hvězdou zápasu Anaheimu s Coloradem se stal Jiří Sekáč, jeho dva body ale nezabránily prohře Ducks 2:4.

Po první třetině přitom domácí vedli, když český útočník potrestal chybu v rozehrávce Avalaneche precizně zakončeným únikem a následně asistoval u gólu Rakella. Colorado sice dokázalo ve zbývajících 40 minutách zápas otočit, o pozici nejlepšího týmu soutěže ale Anaheim nepřipravilo.

Svůj 23. gól v sezoně vstřelil za Montreal Tomáš Plekanec. Jeho nechytatelná rána při přesilové hře pro New Jersey pomohla Canadiens k bodu, v samostatných nájezdech se totiž Patrik Eliáš podepsal pod vítězství Devils 3:2.

NHL:
Buffalo - Chicago 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Branky: 34. a 53. Foligno, 46. Larsson - 59. a 60. Toews, 3. Keith, 9. Sharp. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Foligno, 3. Ristolainen (oba Buffalo).

New Jersey - Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Matteau, 25. Boucher, rozhodující sam. nájezd Josefson - 15. Plekanec, 17. Petry. Střely na branku: 18:33. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Matteau, 3. Greene (všichni New Jersey).

Dallas - St. Louis 5:7 (1:1, 4:3, 0:3)
Branky: 21. a 35. Jamie Benn, 20. Moen z tr. střílení, 31. Seguin, 36. Roussel - 21., 40. a 60. Schwartz, 18. a 21. Berglund (na první Z. Michálek, na druhou Jaškin), 45. Z. Michálek, 50. Pietrangelo. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz (St. Louis), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Pietrangelo (St. Louis)

San Jose - Arizona 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Couture (Hertl), 5. Pavelski, 55. Nieto - 23. Arcobello. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Marleau, 3. Niemi (všichni San Jose).

Anaheim - Colorado 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 8. Sekáč, 18. Rakell (Sekáč) - 7. Mitchell, 37. Landeskog, 50. Duchene, 59. Everberg. Střely na branku: 17.201. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Sekáč (Anaheim), 3. Berra (Colorado).