Zprávy → Hokej23. září  2016 v 12:21  

Zemřel hokejový mistr světa a člen Síně slávy Vacovský, bylo mu 90 let

František Vacovský (archivní foto) - Foto:  ČTK

František Vacovský (archivní foto)Foto:  ČTK

V 90 letech dnes zemřel bývalý hokejový reprezentant František Vacovský. Mistr světa z roku 1949 byl před čtyřmi roky uveden do Síně slávy českého hokeje. Po jeho úmrtí zbývají už je dva pamětníci titulu ze Stockholmu.

O úmrtí české hokejové legendy Františka Vacovského informoval Motor České Budějovice, v jehož dresu získal v roce 1951 jediný mistrovský titul v historii klubu. 

S hokejem začínal Vacovský v rodném Písku, ale v roce 1946 přešel do Českých Budějovic a stal se oporou tehdejšího Stadionu v nejvyšší soutěži. Svými výkony v obraně se prosadil i do reprezentace, za kterou odehrál devět zápasů a vstřelil jeden gól. 

Po jeho úmrtí jsou naživu již jen dva pamětníci prvních zlatých úspěchů československého hokeje - Augustin Bubník a třiadevadesátiletý Vladimír Zábrodský, který byl také u triumfu na mistrovství světa v Praze v roce 1947. 

V nejvyšší soutěži strávil Vacovský třináct let a s Motorem získal ještě bronz v roce 1953. Po hráčské kariéře pracoval jako trenér a dorostence Českých Budějovic dovedl k titulu. 

Pohřeb bude mít v úterý 27. září od 15 hodin v českobudějovickém krematoriu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace