Zprávy → Hudba3. července  2012 v 14:14  

Na Rock for People zahrají legendy jako Faith No More nebo Prodigy

Rock For People 2012 - Foto:  Rock for People

Rock For People 2012Foto:  Rock for People

Večírkem pro nedočkavé dnes začíná v Hradci Králové 18. ročník jednoho z největších českých hudebních festivalů Rock for People. Podle organizátorů by se během příštích dní mohlo pod pódii objevit až 30 tisíc diváků, program nabízí na 280 položek a na festivalu vystoupí takové hvězdy jako Faith No More, The Prodigy či Orbital. Z českých umělců pak například Tomáš Klus, Aneta Langerová nebo David Koller.

Už včera díky spontánní aktivitě fanoušků hrály v zóně před hlavním vstupem tři české kapely, na které se sjelo asi tři tisíce lidí. Dnešní večírek znamená otevření čtyř z celkem 14 hudebních stageí, na kterých zahraje zhruba 30 až 35 kapel. 

Vedle hudby a koncertů čekají na navštěvníky také divadla nebo různé doprovodné akce, například workshopy zaměřené na DJing, produkci a technologické novinky. Organizátoři se tak snaží posilovat i jiný než hudební program festivalu. 

 

Hostem Světa o jedné na Rádiu Česko byl mluvčí festivalu Rock for People Jiří Hlinka

Vložit na svůj web

„Letos mohou návštěvníci využít unikátní technickou a přírodovědnou zónu, která tady vznikne ve spolupráci s univerzitami a vysokými školami, máme tady poměrně zajímavý ekologický program, je tady spousta odpočinkových zón, relaxačních zón,“ vyjmenoval ve Světě o jedné mluvčí festivalu Jiří Hlinka. 

Na programu Rock for People je také show Lords of Lightning, performerů, kteří budou na principu Teslovy cívky metat k noční obloze elektrické výboje. 

Některé kapely měly poměrně bizarní požadavky na úpravu podia, například Faith No More si přáli podium obsypané květy. Organizátoři jim vyšli vstříc - v přírodovědné zóně pěstují dva tisíce karafiátů, které pak budou moci návštěvníci, kteří splní určité úkoly nebo kvíz, dostat a pak je předat přímo členům kapely. 

Festival mohou znepříjemnit výkyvy počasí, bouřky a prudké deště, které poslední dny trápí celou republiku. V hradeckém areálu také prší a dokonce byla vypnuta elektřina, ale podle Hlinky je alespoň teplo. 

Autor:  Dalibor Zíta, Simona Bartošová
Pořad: Svět o jedné  |  Stanice: ČRo Rádio Česko (archivováno)
Čas vysílání: už nevysíláme  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace