Zprávy → Hudba22. září  2016 v 08:24  

AC/DC opouští další kmenový člen. Po čtyřiceti letech odchází basák Cliff Williams

Baskytarista AC/DC Cliff Williams (archivní foto) - Foto: MATT BECKER, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Baskytarista AC/DC Cliff Williams (archivní foto)Foto: MATT BECKER, Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Šestašedesátiletý basák Cliff Williams oznámil svůj odchod z australské hardrockové legendy v úterý po skončení posledního turné Rock or Bust. Učinil tak prostřednictvím videa zveřejněného na oficiálním YouTube kanálu AC/DC. „Je čas skončit, to je vše,“ oznámil hudebník.

Na svůj možný odchod z kapely připravoval Williams fanoušky podle britského Guardianu už letos v létě během posledního turné AC/DC Rock or Bust, kde z dřívější sestavy hrál jen on a nezničitelný Angus Young. 

Kytarista Malcolm Young odešel z kapely kvůli nemoci v roce 2014. U AC/DC ho hradil synovec Stevie. Bubeník Phil Rudd se turné kvůli domácímu vězení za držení drog a výhružky nemohl zúčastnit, paliček se místo něj chopil Chris Slade. Hlas AC/DC - zpěváka Briana Johnsona - nahradil kvůli jeho problémům se sluchem v půlce turné Axl Rose. V této sestavě kapela odehrála i svůj květnový koncert Praze, který byl možná poslední. 

S nedávnými personálními problémy ale podle Williamse jeho odchod nesouvisí. „Je čas skončit, to je vše,“ řekl na videu. Přiznal ale, že ztráta spoluhráčů v posledních letech pro něj byla velkou změnou. 

Rodák z anglického Essexu hrál s AC/DC od roku 1977, kdy nahradil Marka Evanse. Nyní se těší na odpočinek a část strávený s rodinou. V kapele tak z dřívější sestavy zůstává už jen „otec zakladatel“, jednašedesátiletý kytarista Angus Young. 

Autor:   ph

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace