Zprávy → Hudba7. října  2016 v 18:40  

Bob Dylan, The Who i Paul McCartney. V Kalifornii začíná exkluzivní festival Desert Trip

Na festivalu zahraje i Bob Dylan - Foto: oficiální stránky Boba Dylana

Na festivalu zahraje i Bob DylanFoto: oficiální stránky Boba Dylana

Rolling Stones, Neil Young, Bob Dylan, Charlie Watts a The Who, Roger Waters z Pink Floyd a Paul McCartney. Ti všichni budou k vidění a slyšení na možná největším hudebním festivalu všech dob po Woodstocku. Desert Trip začne už v pátek večer v městě Indio v americké Kalifornii. Od jiných rockových festivalů ho jasně odlišuje starší a movitější publikum.

Festival rockových gigantů na poušti v jižní Kalifornii dal dohromady impresário úspěšných festivalů Paul Tollet. Příští víkend hudebníci zahrají ještě na druhém turnusu. 

„Sejdou se tam kapely, které na jiných festivalech nehrají a společně vystupují málokdy. Je to unikátní šance vidět kapely, které už asi dlouho hrát nebudou,“ říká David Gaydečka, organizátor festivalů United Islands of Prague a Metronom. 

Třídenní luxusní lístek stojí 1600 dolarů (tedy asi 40 tisíc korun), přijede 150 tisíc lidí a tržby se odhadují na 160 milionů dolarů. Průměrný návštěvník prý utratí přes 1000 dolarů, což je asi desetkrát víc než na běžných amerických festivalech. 

Dorazí spousta rodičů s dětmi, místo stánků s buřty se bude jíst v luxusních restauracích. V publiku by mělo být hodně padesátníků a šedesátníků, průměrný věk vystupujících je 72 let. Nejspíš půjde o největší oslavu rockového stáří v dějinách. 

Zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger - Foto:  Reuters

Autor:  Patricie Polanská  (ptp)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace