Zprávy → Hudba5. září  2016 v 06:00  

Dvořákova Praha nabídne slavná i méně uváděná díla. Některé koncerty odvysílá Vltava

Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalů Dvořákova Praha a Struny podzimu - Foto: Vojtěch Havlík

Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalů Dvořákova Praha a Struny podzimuFoto: Vojtěch Havlík

Koncerty světových i českých orchestrů a sólistů nebo doprovodný program pro rodiny s dětmi nabídne po dobu třech týdnů mezinárodní festival Dvořákova Praha. Přehlídka začíná v pondělí večerním koncertem v pražském Rudolfinu.

Zahájení bude patřit Staatskapelle Dresden a jejímu šéfdirigentovi Christianu Thielemannovi. „Pro mě je obrovskou událostí to, že festival Dvořákova Praha letos zahájí jeden z největších světových dirigentů, který do Prahy přijede vůbec poprvé,“ říká umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec. 

Festival uvede jak Dvořákova slavná díla, tak i méně známé skladby. Na posluchače čeká sedm programových řad a tři doprovodné programy. Uvedeny budou skladby i jiných autorů než Antonína Dvořáka, od jehož narození uplyne 8. září 175 let. 

Dvořákova Praha v letošním roce nechá zaznít Dvořákovu Novosvětskou na dobových nástrojích souboru Anima Eterna s Josem van Immerseelem i Dvořákovy symfonické básně na motivy Erbenovy Kytice a předehry v klasickém podání České filharmonie. 

Festival potrvá až do 24. září. Přímé přenosy z některých koncertů i ze zákulisí Dvořákovy Prahy přinese stanice Český rozhlas Vltava. 

Autor:  Zdeněk Přidal,  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace