Zprávy → Hudba8. listopadu  2016 v 08:39  

Karel Gott byl opět v nemocnici. Podstoupil plánovanou operaci páteře

Karel Gott v říjnu 2016 - Foto: Fotobanka Profimedia

Karel Gott v říjnu 2016Foto: Fotobanka Profimedia

Zpěvák Karel Gott musel znovu na operaci. Důvodem ale tentokrát nebyla rakovina mízních uzlin. V pražské Nemocnici Na Homolce ho lékaři operovali kvůli bolestem zad.

„Mohu potvrdit, že byl pan Gott v Nemocnici Na Homolce na dlouho dopředu plánované operaci páteře. Jednalo se o problém s ploténkou,“ sdělila v pondělí Blesku zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová. 

Doplnila, že Karel Gott je v pořádku a v následujících dnech ho čekají rehabilitace. Na bolesti zad si prý zpěvák stěžoval od začátku letošního roku.  

Gottův pobyt v nemocnici se opět podařilo dobře utajit, zákrok podstoupil už v první polovině minulého týdne. Zapsaný byl pod jiným jménem a personál měl zakázáno s kýmkoliv komunikovat. 

Oblíbený zpěvák kvůli těmto zdravotním problémům nevystoupí živě na letošním předávání Českých Slavíků 26. listopadu. 

Karel Gott na archivní fotografii z března 2015 - Foto: Khalil Baalbaki

Karel Gott na archivní fotografii z března 2015Foto: Khalil Baalbaki

Gottovi operovali lékaři páteř už jednou, a to v roce 2010. 

„Tehdy jsem měl zúžený páteřní kanál, což vedlo k útlaku nervů vedoucích k dolním končetinám. Navíc se mi udělala cysta, která tlačila na míchu, a mezi čtvrtým a pátým bederním obratlem jsem měl takové výrůstky, které byly dalšími viníky mých velkých bolestí. Tentokrát šlo o operaci ploténky, což je standardní záležitost,“ řekl v pondělí Gott Blesku. 

Šestasedmdesátiletému zpěvákovi lékaři loni v listopadu diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Gott okamžitě zahájil cílenou onkologickou léčbu a také zrušil všechny své naplánované koncerty. 

Na konci února prodělal poslední, celkově šestou chemoterapii. Následná vyšetření ukázala, že jeho nádorové onemocnění zcela vymizelo. Gott pak ještě začátkem května podstoupil plánovanou operaci břicha. 

Poprvé po léčbě nádorového onemocnění zazpíval Gott v polovině října na samostatném koncertě. Do pražské Malostranské besedy se dostalo jen 115 lidí. 

Karel Gott - Foto:  Český rozhlas

Autor:  Vojtěch Koval, Anna Kottová

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace