Zprávy → Hudba1. října  2016 v 20:11  

Koncertem houslového virtuosa Hudečka začal nový hudební festival v Lednici

Lednicko-Valtický areál (ilustrační foto) - Foto:  CzechTourism

Lednicko-Valtický areál (ilustrační foto)Foto:  CzechTourism

Nový festival klasické hudby Lednicko-Valtický hudební festival začal koncertem houslového virtuosa Václava Hudečka. Zakladatelem a pořadatelem festivalu je houslista a místní rodák Jiří Partyka.

Hudečka doprovázel komorní orchestr Vivaldi Collegium Prague. Zazpívala si s nimi také sopranistka Michaela Gemrotová, jejíž doménou je klasický operní žánr, ale nebrání se ani lehčím žánrům. Ztvárnila již několik titulních rolí na scéně Národního divadla v Praze nebo v muzikálu Fantom opery. Aktuálně zpívá hlavní roli Angeliky v divadle Broadway. 

Partyka sám na prvním ročníku vystupovat nebude. „Hlavní myšlenkou festivalu je spoluvytváření kvalitního prostředí veřejného prostoru pro obyvatele a návštěvníky jižní Moravy. Chceme navázat na koncept koncertů v období loveckých sezon, kdy si Liechtensteinové zvali na své panství hudební soubory z Brna a Vídně,“ vysvětluje pořadatel, proč festival uspořádal. Úvodní koncert byl již dopředu vyprodaný. 

Letos se festival koná v lednické a valtické jízdárně. Komplex lednických jízdáren je nejstarší původní dochovanou částí zámeckého areálu. Zámecká jízdárna Valtice se po rozsáhlé rekonstrukci pyšní podlahou v podobě, jakou měla v 18. století. Oba areály v minulosti patřily rodu Lichtensteinů. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace