Mezinárodní hudební festival zahájí v Českém Krumlově Dmitrij Chvorostovskij

20. července  2012 v 09:17  
Dmitrij Chvorostovskij - Foto: Pavel Antonov

Dmitrij ChvorostovskijFoto: Pavel Antonov

Operním galakoncertem v Pivovarských zahradách začne dnes večer v Českém Krumlově Mezinárodní hudební festival. V pořadí už 21. ročník otevře hvězda operního nebe, barytonista ruského původu Dmitrij Chvorostovskij.

„Je to jeho obrovský hudební talent, jeho hlasové dispozice, vynikající technika. K jeho popularitě také určitě přispívá i to, že se velice soustředí na role, které si připravuje. Je považovaný za nejlepšího Evžena Oněgina všech dob,“ řekl o zpěvákovi ředitel festivalu Jaromír Boháč. 

Říká se mu básník barytonu nebo také Elvis opery. Každopádně jeho podmanivý hlas zní ve všech předních operních domech světa a dnes večer ozdobí zahájení Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. 

 

Ředitel MHF Český Krumlov Jaromír Boháč byl hostem Světa o osmé na Rádiu Česko

„Dmitrij Chvorostovskij, tvář letošního festivalu, vystoupí na zahajovacím koncertě se symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Bude to takový průřez všech známých árií, ať už Bizetova Carmen, Verdi a Rigoletto nebo Rubinstein. V závěru zazní i Neapolské písně,“ potvrdil dramaturg Lubomír Herza. 

Hned zítra pak složí festival hold Václavu Hudečkovi. „Před čtyřmi lety byl tváří festivalu a v letošním roce slaví šedesátiny a my jsme se rozhodli mu uspořádat takový galakoncert,“ prozradil Jaromír Boháč. 

Českokrumlovský festival letos nabídne i písničky slavné skupiny Queen v symfonickém hávu nebo při Balkánském večeru srbskou dechovku Boban i Marko Markovič Orkestar. 

 

O program hudebního festivalu v Českém Krumlově se zajímala Pavla Kuchtová

Z celkového počtu 17 hudebních vystoupení se jich devět uskuteční v exteriérech Českého Krumlova. Podle Boháče to je něco, čím se českokrumluvský festival liší od Pražského jara: „Město Český Krumlov v sobě nemá tak velké koncertní sály, ale má mnoho prostor, krásných exteriérů, kde stojí za to postavit hlediště, jeviště a uskutečnit koncert.“ 

Program festivalu poběží až do 18. srpna a pak se ještě do konce měsíce odehrají tři divadelní představení opery Komedianti v hlavní roli s argentinským tenoristou José Curou. 

Autor:  Pavla Kuchtová, Igor Maňour  (ima), Matěj Skalický, Zuzana Filípková  (zuf), Martina Mašková  (mam)
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Promo - Občanský zákoník - Foto: Michal Jindra

Udělejte si přehled

v novém kodexu

 
Dění na Ukrajině - Foto: Alexandr Pícha

Bouřlivé dění

sledujeme každý den

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas