Zprávy → Hudba20. července  2012 v 09:17  

Mezinárodní hudební festival zahájí v Českém Krumlově Dmitrij Chvorostovskij

Dmitrij Chvorostovskij - Foto: Pavel Antonov

Dmitrij ChvorostovskijFoto: Pavel Antonov

Operním galakoncertem v Pivovarských zahradách začne dnes večer v Českém Krumlově Mezinárodní hudební festival. V pořadí už 21. ročník otevře hvězda operního nebe, barytonista ruského původu Dmitrij Chvorostovskij.

„Je to jeho obrovský hudební talent, jeho hlasové dispozice, vynikající technika. K jeho popularitě také určitě přispívá i to, že se velice soustředí na role, které si připravuje. Je považovaný za nejlepšího Evžena Oněgina všech dob,“ řekl o zpěvákovi ředitel festivalu Jaromír Boháč. 

Říká se mu básník barytonu nebo také Elvis opery. Každopádně jeho podmanivý hlas zní ve všech předních operních domech světa a dnes večer ozdobí zahájení Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. 

 

Ředitel MHF Český Krumlov Jaromír Boháč byl hostem Světa o osmé na Rádiu Česko

Vložit na svůj web

„Dmitrij Chvorostovskij, tvář letošního festivalu, vystoupí na zahajovacím koncertě se symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Bude to takový průřez všech známých árií, ať už Bizetova Carmen, Verdi a Rigoletto nebo Rubinstein. V závěru zazní i Neapolské písně,“ potvrdil dramaturg Lubomír Herza. 

Hned zítra pak složí festival hold Václavu Hudečkovi. „Před čtyřmi lety byl tváří festivalu a v letošním roce slaví šedesátiny a my jsme se rozhodli mu uspořádat takový galakoncert,“ prozradil Jaromír Boháč. 

Českokrumlovský festival letos nabídne i písničky slavné skupiny Queen v symfonickém hávu nebo při Balkánském večeru srbskou dechovku Boban i Marko Markovič Orkestar. 

 

O program hudebního festivalu v Českém Krumlově se zajímala Pavla Kuchtová

Vložit na svůj web

Z celkového počtu 17 hudebních vystoupení se jich devět uskuteční v exteriérech Českého Krumlova. Podle Boháče to je něco, čím se českokrumluvský festival liší od Pražského jara: „Město Český Krumlov v sobě nemá tak velké koncertní sály, ale má mnoho prostor, krásných exteriérů, kde stojí za to postavit hlediště, jeviště a uskutečnit koncert.“ 

Program festivalu poběží až do 18. srpna a pak se ještě do konce měsíce odehrají tři divadelní představení opery Komedianti v hlavní roli s argentinským tenoristou José Curou. 

Autor:  Pavla Kuchtová, Igor Maňour  (ima), Matěj Skalický, Zuzana Filípková  (zuf), Martina Mašková  (mam)
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace