Zprávy → Hudba18. března  2016 v 16:48  

Nádorové onemocnění Karla Gotta zcela vymizelo, ukázaly závěrečné testy

Karel Gott (archivní foto) - Foto: Khalil Baalbaki

Karel Gott (archivní foto)Foto: Khalil Baalbaki

Nádorové onemocnění zpěváka Karla Gotta podle dnešních vyšetření zcela vymizelo. V péči lékařů byl od loňského listopadu, kdy oznámili, že u populárního umělce diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Gott dnes absolvoval v nemocnici plánované finální vyšetření. Podstoupil magnetickou rezonanci a CT, sdělila dnes ČTK Jeho mluvčí Aneta Stolzová.

„Mám obrovskou radost, protože dnešní výsledky posílily mou naději, že se opět vracím do života. Nyní mě samozřejmě bude čekat velmi důležitá rekonvalescence,“ uvedl zpěvák ve svém prohlášení. 

„Pravidelně budu docházet na kontroly v nemocnici, ale na co se těším nejvíc, je, že pozvolna začnu s hlasovou rehabilitací. Právě s ohledem na mé onemocnění musím zvážit, kam až budou moje síly stačit.“ 

Šestasedmdesátiletému Gottovi lékaři v listopadu diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Zpěvák pak okamžitě zahájil cílenou onkologickou léčbu a také zrušil všechny své naplánované koncerty. Na konci února pak prodělal poslední, celkově šestou chemoterapii. 

„Mojí ctižádostí je vrátit se na jeviště v takové formě, kterou u mne lidé znají a právem očekávají a nechci být litován a tolerován, že nemoc poznamenala můj výkon. Do té doby si budu užívat čas se svou rodinou,“ dodal Gott k výsledkům dnešního vyšetření. 

Ihned po oznámení jeho zdravotního stavu mu rychlé uzdravení a hodně sil při zvládání těžké nemoci přáli známé osobnosti, fanoušci v Česku i zahraničí či lidé, které také bojují s rakovinou. 

Karel Gott - Foto:  Český rozhlas

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace