Zprávy → Hudba4. listopadu  2016 v 19:55  

Rekonstruovaný Bataclan otevře britský zpěvák Sting. V podniku loni teroristé zabili 90 lidí

Vyšetřovatelé před pařížským klubem Bataclan den po teroristických útocích - Foto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Maya-Anaïs Yataghène

Vyšetřovatelé před pařížským klubem Bataclan den po teroristických útocíchFoto: Wikimedia Commons CC-BY-3.0, Maya-Anaïs Yataghène

Při znovuotevření pařížského klubu Bataclan vystoupí britský zpěvák Sting. Teroristé tam loni 13. listopadu zabili 90 lidí a podnik byl proto zavřený. Koncert v předvečer prvního výročí má podle Stinga připomenout oběti, ale zároveň oslavit život a hudbu, která je s Bataclanem spojená.

Sting se do Bataclanu vrátí po 37 letech, kdy tam vystoupil se svou někdejší kapelou The Police. Výnosy z koncertu dostanou dvě charity, které se starají o oběti a jejich rodiny. Klub po útocích prošel rozsáhlo přestavbou. 

„Je to ten stejný Bataclan, ale všechno je jinak. Rozhodli jsme se vše změnit, aniž by se něco změnilo. Všechno upravit, aby nezůstalo nic z toho, co se toho dne stalo,“ vysvětlil šéf firmy, která Bataclan provozuje, Jerome Langlet. 

Čtěte také: Eagles of Death Metal zahráli v pařížské Olympii. Přišli i přeživší z klubu Bataclan

Klub má nové zastřešení, obklady, sedačky i osvětlení. Všechno je ale z podobných materiálů jako před útokem. 

Podle britského Guardianu řada umělců odmítla u příležitosti znovuotevření Bataclanu vystoupit. Nebojí se prý dalšího útoku, ale připadali by si špatně, kdyby vystupovali a bavili se při stejné události, při které zemřelo tolik nevinných lidí. V následujících měsících už má klub naplánovaných 24 koncertů. 

Autor:  Ondřej Klapal

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace