Zprávy → Hudba25. listopadu  2016 v 08:36  

Syn punkových legend chce zlikvidovat sbírku Sex Pistols za miliony korun. Punk je mrtvý, tvrdí

Kapela Sex Pistols v roce 1977 - Foto: Oficiální web kapely Sex Pistols

Kapela Sex Pistols v roce 1977Foto: Oficiální web kapely Sex Pistols

Nebývá zvykem, že by se někdo chtěl dobrovolně zbavit stovek milionů korun. Potomek punkových legend Joe Corre to ale hodlá udělat, v sobotu chce totiž spálit oblečení a další věci, které dřív patřili legendární punkové skupině Sex Pistols.

„Dlouho jsem přemýšlel nad tím, co s tím vším udělám. Myslím ale, že je to dobrá příležitost a možnost, jak dát najevo, že punk je prostě mrtvý,“ popsal syn bývalého manažera hudební skupiny a tvůrkyně punkového oblečení Joe Corre a dodal: 

„Měli bychom přestat motat mladé generaci hlavy tím, že jim tento hudební žánr pomůže vypořádat se s problémy. To v žádném případě, punk je mrtvý a měli bychom uvažovat o jiných věcech.“ 

Corre zároveň odmítl sbírku rozprodat a získané peníze dát na charitu, protože by si ji podle něj koupil nějaký bankéř a pověsil věci na zeď. 

Do sbírky, kterou chce zlikvidovat, patří hlavně oblečení jako kožené kalhoty, seprané džíny a trička s provokativními kresbami. Všechny tyto věci mají jen těžko uvěřitelnou hodnotu, a to až k 320 milionům korun. 

Skupina Sex Pistols vznikla v Londýně v roce 1975 a i když ji hudební kritici odsuzovali za zpěv, výtržnosti a vulgární urážky, skupina prodala stovky tisíc desek. Jednou z nejznámějších písní byl song God Save The Queen. 

Autor:  Martin Balucha

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace