Zprávy → Hudba2. července  2013 v 01:58  

Vojta Dyk a B-side Band roztančili karlovarské letní kino

Vojta Dyk v doprovodu brněnského B-Side Bandu zazpíval největší světové i domácí hity

Vojta Dyk v doprovodu brněnského B-Side Bandu zazpíval největší světové i domácí hity

Neobyčejnou show zažili fanoušci filmového festivalu v Karlových varech. Do varu je tentokrát nedostal film, ale koncert B-side Bandu a zpěváka Vojtěcha Dyka, kterému se podařilo roztančit celé letní kino. Představení si užili i ti, kteří s Českým rozhlasem soutěžili o lístky.

Nejen osm šťastlivců, kterým se je nakonec podařilo získat, ale i stovky dalších lidí zvedl z laviček letního kina v Karlových Varech osmnáctičlenný big band v čele s kapelníkem Petrem Buchtou. 

„Postavit se před 20 chlapů, kteří hrají naplno, to není vůbec sranda. On je opravdu podle mě zpěvák, který se tady narodí jednou za 50 let,“ prohlásil Buchta o Vojtěchu Dykovi. 

Zpěvák už před koncertem sliboval velkou show. „Co se týče písniček, hodně z nich je našich. Závěrečný set je plný tanečních hitů,“ předeslal Dyk. 

Svůj slib splnil a doslova rozproudil studený vzduch. Koncert se i přídavkem protáhl na tři hodiny. Zazněl swing a jazz. Na jevišti se vystřídalo několik hostů, mimo jiné i prezident Karlovarského festivalu Jiří Bartoška nebo Matěj Ruppert, který si s Vojtou Dykem zpíval Something Stupid. 

Bez Horečky sobotní noci se show neobešla, Vojta Dyk tak vzdal hold hlavní hvězdě letošního festivalu Johnu Travoltovi. 

Autor:  Klára Bílá  (klb)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace