Odvolací soud bude rozhodovat v takzvané kauze Savoy

18. ledna  2012 v 05:22  
Před soud se vrací takzvaná kauza Savoy (ilustrační foto) - Foto:  Stock.xchng

Před soud se vrací takzvaná kauza Savoy (ilustrační foto)Foto:  Stock.xchng

Odvolací městský soud v Praze se opět vrátí ke kauze bývalého policisty Jiřího Dvořáka a bývalého pracovníka rozvědky Petra Bakeše. Obžaloba je viní z toho, že se měli podílet na úniku videonahrávky ze schůzky kancléře prezidenta Jiřího Weigla a lobbisty Miroslava Šloufa. Ti měli jednat před prezidentskou volbou v roce 2008. Obvodní soud po Prahu 1 je potrestal peněžitým trestem a zákazen činnosti. Kvůli odvolání rozhoduje soud znovu.

Oba muži, Miroslav Šlouf a Jiří Dvořák, se měli dopustit zneužití pravomoci veřejného činitele a neoprávněného nakládání s osobními údaji.  

Vše se mělo odehrát v lednu roku 2008. Bakeš měl podle prvoinstančního soudu požádat Dvořáka o záznam kamerového systému z hotelu Savoy, na kterém byly zachycené schůzky Jiřího Weigla a Miroslava Šloufa.  

Podle soudu byl ale tento požadavek nad rámec zákonné působnosti i oprávnění Úřadu pro zahraniční styky a informace, a Bakeš tak neměl tyto záznamy chtít.  

Od soudu muži odešli s pokutou a také zákazem činnosti. Oba obžalobu odmítají, rozhodne proto odvolací soud. 

Autor:  Václava Marešová  (vav), Simona Bartošová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo 1 - Radiožurnál
Čas vysílání: ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  
 

Dále v rubrice

Tipy

« »
Zažij olympiádu na vlastní kůži - Foto:  AG Geronimo, Jan Rosenauer

Soutěžte s Radiožurnálem

o zájezd na Letní olympijské hry

 
Speciál Martina Veselovského - poplatky za lékaře - Foto: Marie Štruncová

Poplatky za lékaře

ve Speciálu Martina Veselovského

 
Aplikace Zprávy.rozhlas.cz pro iPad - Foto: Aleš Vavřík

Nová aplikace

tentokrát pro majitele iPadů

 
Tomáš Kohout reportuje z Giro d'Italia - Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout

reportuje přímo z Giro d'Italia

 
David Rath - Obvinění z korupce - Foto: Marie Štruncová

Kauza Rath

Co vše se událo kolem obvinění z korupce

 
Česko - Izrael - Foto: Marie Štruncová

ČRo Speciál - fotbal

Poslouchejte celé zápasy v přímém přenosu