Žákyně 6. třídy ZŠ Klára Bajtová napsala knihu Kouzelná mapa

7. prosince  2011 v 07:52  
V Králické knihovně pokřtí Klára Bajtová knížku Kouzelná mapa (ilustrační foto) - Foto: Gabriela Hauptvogelová

V Králické knihovně pokřtí Klára Bajtová knížku Kouzelná mapa (ilustrační foto)Foto: Gabriela Hauptvogelová

Žákyně 6. třídy základní školy v Králíkách na Orlickoústecku Klára Bajtová napsala a vydala knihu, kterou dnes odpoledne slavnostně pokřtí dětským šampaňským v králické knihovně.

„Langhana s tichým zavrzáním otevřela dveře do té největší chýše, kde spal Hanhody. Langhana k němu přistoupila a otevřela mu pusu. Cosi mu do ní nasypala,“ předčítá Klára Bajtová ze své knížky Kouzelná mapa. 

„Je to o osmiletých dvojčatech, která chodí do 2. třídy a nedorozuměním se dostanou pomocí kouzelné mapy do Afriky, kde je ale nešťastnou náhodou zajmou lidožrouti a ti je chtějí sežrat a oni se pak musí nějak zachránit,“ popisuje obsah knížky Klára. 

AudioStáhnout

Reportáž o mladé spisovatelce natočil redaktor Martin Karlík

Přiznává se, že knížku psala rukou a občas i při hodině slohu pod lavicí. Když Klára knížku dopsala a doplnila ilustracemi své spolužačky, rozhodla se ji vydat. Rodiče jí ale od vydání zrazovali. Na internetu si ale našla stránku, na kterou se pošle text s obrázky a vytištěná knížka přijde za pár dní na dobírku. 

„Říká, že čte Harryho Pottera, tak to bude taková budoucí česká Rowlingová. Uvidíme, třeba o ní ještě v budoucnu uslyšíme,“ pyšní se učitelka češtiny Iva Kalousová. 

Hlavním hrdinům knížky se nakonec podaří vrátit se z Afriky domů. Konec ale zůstává otevřený. Klára Bajtová už totiž pracuje na druhém díle.   

Autor:  Martin Karlík  (mkk), Michaela Vydrová

Dále v rubrice

Tipy

« »
Zažij olympiádu na vlastní kůži - Foto:  AG Geronimo, Jan Rosenauer

Soutěžte s Radiožurnálem

o zájezd na Letní olympijské hry

 
Speciál Martina Veselovského - poplatky za lékaře - Foto: Marie Štruncová

Poplatky za lékaře

ve Speciálu Martina Veselovského

 
Aplikace Zprávy.rozhlas.cz pro iPad - Foto: Aleš Vavřík

Nová aplikace

tentokrát pro majitele iPadů

 
Tomáš Kohout reportuje z Giro d'Italia - Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout

reportuje přímo z Giro d'Italia

 
David Rath - Obvinění z korupce - Foto: Marie Štruncová

Kauza Rath

Co vše se událo kolem obvinění z korupce

 
Česko - Izrael - Foto: Marie Štruncová

ČRo Speciál - fotbal

Poslouchejte celé zápasy v přímém přenosu