Zprávy → Ostatní sporty27. května  2012 v 07:08  

Světovému okruhu beachvolejbalistů na Štvanici dominují Brazilci

Tod Rogers a Phil Dalhausser budou bojovat jen o bronz - Foto: Ilona Hambergerová

Tod Rogers a Phil Dalhausser budou bojovat jen o bronzFoto: Ilona Hambergerová

Jako černé káčátko si musí připadat americká beachvolejbalová dvojice Phil Dalhauser a Tod Rogers. Na turnaji Světového okruhu na pražské Štvanici měli totiž olympijští vítězové a světové jedničky jistotu, že o medaile budou hrát s některým ze tří brazilských týmů. Nakonec v celku překvapivě do finále nepostoupili, a tím pádem si zahrají o třetí místo. Jejich soupeři budou Pedro s Marciem Araujem.

V souboji o třetí místo čekal Dalhausera s Rogersem čtvrtý pár světa Ricardo - Cunha, mimochodem stejní hráči, kteří na turnaji vyřadili český tým tvořený Přemyslem Kubalou a Petrem Benešem. Pan Profesor, jak se přezdívá Todu Rogersovi, nebyl po semifinále spokojen snad vůbec s ničím. 

„Prostě jsme vůbec nehráli svou hru, nešel nám příjem a Phil měl velké problémy s náhlou, tím pádem podávali na mě a tato taktika jim bohužel vycházela. Hráli skvěle a já nemůžu udělat nic jiného, než jim popřát do finále hodně štěstí,“ říká Tod Rogers, který šel v spát v sobotu s vědomím, že loňské druhé místo neobhájí. 

Skončí s Philem Dallhauserem nejlépe bronzoví, ale budou to mít proti dalším Brazilcům hodně těžké. I když, jak říká Pan Profesor, na Štvanici už bylo od semifinále jedno, na koho narazí. 

 

S jedním z nejlepším beachvolejbalistů světa Todem Rogersem mluvil reportér Štěpán Pokorný

Vložit na svůj web

„Je mi to opravdu jedno, jsou tu tři vyrovnané brazilské týmy a ani jeden z nich se nesmí podcenit. Zápas o třetí místo bude stejně těžký jako semifinále nebo finále, a my se na něj musíme připravit hlavně po psychické stránce.“ 

Snad jediné, co vždy zvedlo Todu Rogersovi, ale možná i dalším beachvolejbalistům náladu, je skvělá divácká kulisa. 

„Turnaj v Praze je vždy velkým zážitkem. Máte opravdu krásné město, nejlepší na tom je, že kurty jsou v jeho centru, takže sem můžou zajít i turisté, kteří třeba jen jdou kolem. A fanoušci? Jako vždy perfektní!“ dodává Tod Rogers. 

Zápas o bronz je na štvanici v plánu od tří hodin a finále hned po něm. 

Autor:  Štěpán Pokorný  (špo), Tereza Jelínková  (tej)
Pořad: Víkendový Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace