Fuksa má další medaili, ve sprintu na 200 metrů získal na EH bronz

Rychlostní kanoista Martin Fuksa slaví na Evropských hrách zisk druhé medaile. Po stříbru z kilometrové trati bral bronz ve sprintu na 200 metrů. O něm rozhodl nymburský rodák až závěrečným kopem lodě do cíle, po kterém skončil ve vodě.

Český kanoista Martin Fuksa s medailí za třetí místo ve sprintu na 200 metrů

Český kanoista Martin Fuksa s medailí za třetí místo ve sprintu na 200 metrů | Zdroj: ČTK

Ve výsledku tak čtvrtého Rusa Andreje Krajtora porazil Fuksa o 11 tisícin sekundy.

„Těsně před cílem jsem trošku vypadl, takže mi hned hlavou proběhlo: Doufám, že jsem si třeba tu medaili nezkazil,“ svěřil se Českému rozhlasu Fuksa a dodal:

„S Martinem Doktorem a s taťkou jsme konzultovali, kde je cíl, takže jsem to tam ze všech sil kopnul a spadl jsem tam. Ale to vůbec nevadí, hlavně že jsem kopnul dobře.“

'Nahulil' jsem to, kopnul loď do cíle a spadl. Ale povedlo se, raduje se Fuksa

Fuksa ziskem dvou medailí na Evropských hrách překonal i vlastní očekávání, se kterými do Baku odjížděl. Chtěl mít totiž alespoň jednu, a z druhé je tak nadšený. „Je to naprostá paráda,“ řekl.

Dvaadvacetiletý český kanoista v dramatickém finiši o pouhých 46 tisícin nedosáhl na druhé místo, které obsadil domácí Valentin Děmjaněnko. Zvítězil Henrikas Žustautas z Litvy.

Radost litevských fanoušků díky vítězství Henrikase Žustautase v závodě na 200 metrů | Foto: Michal Jurman

Rychlostní kanoistika:
Muži:

200 m:
K1: 1. Dudás (Maď.) 35,132, 2. Menning (Švéd.) -0,444, 3. McKeever (Brit.) -0,642, ...8. Šváb (ČR) -1,625.
K2: 1. Grujič, Novakovič (Srb.) 31,910, 2. Rauhe, Liebscher (Něm.) -0,073, 3. Tótka, Molnár (Maď.) -0,603.
C1: 1. Žustautas (Lit.) 40,064, 2. Děmjaněnko (Ázerb.) -0,078, 3. Fuksa (ČR) -0,124.

Michal Jurman, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít