Zprávy → Ostatní sporty18. října  2016 v 07:50  

Abraham se vrací do MotoGP, bude týmovým parťákem Álvara Bautisty

Karel Abraham se po roční pauze vrací do seriálu MotoGP - Foto: Petr Bušta

Karel Abraham se po roční pauze vrací do seriálu MotoGPFoto: Petr Bušta

Karlu Abrahamovi se znovu otevřela cesta do elitní třídy MotoGP, v příští sezoně bude jezdit za stáj Aspar na motocyklu Ducati, a jeho týmovým kolegou Španěl Álvaro Bautista. V tomto ročníku závodí Abraham v superbicích. Informaci přinesla Mladá fronta Dnes.

„Věřím, že návrat do MotoGP s motorkou, kterou mám rád, bude po těch špatných sezonách můj pravý restart,“ potvrdil svůj návrat v rozhovoru pro server idnes.cz Karel Abraham. 

Do nejprestižnějšího motocyklového seriálu se vrací po roce. Od příští sezony bude závodit na stroji Ducati v týmu Aspar. 

Dlouho se znám se sportovním manažerem Asparu Ginem Borsoiem. Bavili jsme se, začalo to nenásilně, vyvíjelo se to. Zjišťoval, jaké možnosti jsou u nich, já zase jaké u nás,“ popisuje jezdec průběh jednání. Smlouvu s novým týmem finalizoval spolu se svým otcem. 

Týmovým kolegou Karla Abrahama bude Álvaro Bautista, který se do Asparu vrací po osmi letech. Španěl v této stáji před lety dosáhl svých nejlepších úspěchů. Před 10 lety vyhrál šampionát ve „stopětadvacítkách,“ o dva roky později byl druhý v šampionátu do 250 cc. 

26letý Karel Abraham strávil v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů jedenáct let. V roce 2010 vyhrál ve třídě Moto2 Velkou cenu Valencie, jeho nejlepšími výsledky v závodech MotoGP byla tři sedmá místa. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace