Zprávy → Ostatní sporty5. srpna  2012 v 15:57  

Angola dostala Češky do formy, trenér Blažek vyhlíží Francii

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek přemýšlí nad taktikou - Foto: Michal Jurman

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek přemýšlí nad taktikouFoto: Michal Jurman

Pomalu, ale jistě se české basketbalistky na olympijských hrách začaly dostávat do formy. Výběr Angoly dnes rozdrtily o 35 bodů a stvrdily tím svůj postup ze základní skupiny 'A' do čtvrtfinále, ve kterém se postaví proti Francii.

„Tohle jsou přesně ty zápasy, kde by se měly na ploše objevit všechny hráčky. Protože jsou tu i mladé hráčky, které sbírají zkušenosti, a jsem rád, že tu mohou udělat první kroky na nejvyšší ženské basketbalové úrovni,“ reagoval trenér basketbalistek Lubor Blažek. 

„Určitě bych to vítězství nepřeceňoval, ale svou váhu má. Přeci jen nás posunulo mezi 8 nejlepších týmů na Hrách,“ má jasno Lubor Blažek. „Protože ve skupině B skončila druhá Francie, tak budeme hrát s ní. Ale tam si nešlo vybírat, buď Rusko, Francie nebo Austrálie. To jsou velmi kvalitní soupeři a nelze říct, který by byl pro nás lepší,“ odmítá spekulace nad soupeřkami pro čtvrtfinále. 

 

S Luborem Blažkem mluvil reportér Michal Jurman

Vložit na svůj web

Tam se Češky dostaly po vítězstvích nad Chorvatskem a právě Angolou, naopak prohrály s Tureckem, Čínou a Spojenými státy. „Byla škoda prvního zápasu proti Číně, nechci se vymlouvat, ale začátek v 9 hodin ráno nám nevyhovoval.“ 

To je ale teď všechno pryč. Postup ze skupiny – splněno, teď dělí hráčky jedna výhra od bojů o medaile. A čtvrtfinále proti Francii rozhodně není nehratelné. „Šance je vždycky. Na MS jsme proti Austrálii prý také neměli šanci a nakonec to vyšlo. Já bych nic nezatracoval, už to je jen o soustředění a zápalu pro hru.“ 

Související weby

OLYMPIÁDA.RADIOŽURNÁL.CZ

Autor:  Michal Jurman  (mij), Martin Charvát  (mch)
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace