Zprávy → Ostatní sporty1. listopadu  2016 v 17:28  

Automobilka Volkswagen končí v mistrovství světa v rallye, píší v Anglii

Automobilka Volkswagen údajně končí v MS v rallye - Foto:  Reuters

Automobilka Volkswagen údajně končí v MS v rallyeFoto:  Reuters

Automobilka Volkswagen se podle serveru Autosport.com rozhodla ukončit své aktivity v rallyeovém v mistrovství světa, kde v posledních čtyřech letech získala čtyři tituly mezi jezdci a stejný počet primátů v hodnocení týmů. Volkswagen přitom ještě nedávno testoval speciál pro příští rok, který bude ve znamení změn v technických pravidlech.

Podle zdrojů britského serveru Autosport.com, který se soustředí na dění v motoristickém sportu, představitelé Volkswagenu o osudu svého továrního týmu v rallye rozhodli na úterní schůzi. 

Pokud se odchod Volkswagenu potvrdí, bude to pro světový šampionát WRC velká ztráta. Německá automobilka totiž mistrovství světa v posledních čtyřech letech jasně dominovala, takže by seriál opustil nejsilnější tým. 

Navíc by byl nejistý i osud čtyřnásobného šampiona Sébastiena Ogiera, jenž si letošní titul zajistil s předstihem už před několika týdny. 

Důvodem německé automobilky pro omezení aktivit v motorsportu může být i fakt, že se vypořádává s aférou Dieselgate. Ta vypukla vloni v září, když vyšlo najevo, že své sériové automobily s dieselovými agregáty vybavuje softwarem, který během laboratorních testů omezoval množství vznikajících emisí. V důsledku toho pak Volkswagen čelí řadě žalob. 

Omezení závodního programu se už oficiálně dotklo automobilky Audi, která je součástí koncernu Volkswagen. Audi totiž minulý týden oznámilo, že se stahuje z mistrovství světa vytrvalostních závodů. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace