Basketbalisté Nymburka bojují v Eurocupu o postup. Vyhráli v Petrohradě

Hráči Nymburka mají stále šanci na postup z osmifinálové skupiny Evropského poháru. V Petrohradu dokázali zvítězit 84:63 a o postup budou hrát příští úterý s Kazaní. Dařilo se i ženám USK Praha v Eurolize.

Luboš Bartoň ukončil hráčskou kariéru před dvěma lety

Luboš Bartoň ukončil hráčskou kariéru před dvěma lety | Foto: David Kalvas

Středočeský tým měl v Petrohradě už skvělý nástup do utkání a rychle se dostal do sedmibodového náskoku, který dokázal hlavně ve druhém poločase dál navyšovat. Českému zástupci v evropské soutěži pomohla hlavně skvělá a pečlivá obrana, kde při doskocích zářili Hruban a Burns.

Bodově se v dresu Nymburka dařilo trojici Američanů Burns, Washington a Tre Simmons, který poslední střelou v zápase překonal dvacetibodový rozdíl ve skóre.

Díky vítězství 84:63 získali Středočeši nad Zenitem výhodu lepšího vzájemného zápasu a mají reálnou šanci na postup do play-off. Hrát o něj budou příští úterý s Kazaní.

Ženy USK vezou výhru z Košic, Brňanky opět prohrály

Basketbalistky USK Praha se výrazně přiblížily postupu ze základní skupiny Euroligy. V Košicích se jim sice nepovedl úvod a po první čtvrtině prohrávaly o 10 bodů, dramatický zápas plný zvratů ale zvládly.

Ještě pět minut před koncem Pražanky prohrávaly 61:64, sedmibodovou sérií se ale dostaly do vedení, které dovedly do konce s výsledkem 74:70. K postupu jim tak stačí vyhrát jeden z posledních dvou zápasů.

I svůj dvanáctý zápas v letošním ročníku prohrály basketbalistky Brna. Na domácí palubovce podlehly Orenburgu 50:78.

Utkání 5. kola skupiny G osmifinále Evropského poháru basketbalistů:
Zenit Petrohrad - Nymburk 63:84 (18:29, 38:48, 48:67)
Nejvíce bodů: Hodge 15, Vichrov 12, Borovnjak 11 - Burns 16, Simmons 14, Hruban a Washington po 13. Fauly: 13:16. Trestné hody: 13/8 - 9/8. Trojky: 5:10. Doskoky: 32:32.

Evropská liga basketbalistek - 12. kolo:
Skupina A:
Košice - ZVVZ USK Praha 70:74 (19:13, 36:38, 56:52)
Nejvíce bodů: Langhorneová 20, Žirková 14, Rodgersová 10 - Petrovičová 25, Elhotová 13, Vaughnová a Vítečková po 9. Fauly: 21:16. Trestné hody: 13/10 - 17/14. Trojky: 6:6. Doskoky: 38:36.

Skupina B:
BK IMOS Brno - Naděžda Orenburg 50:78 (14:24, 29:42, 39:61)
Nejvíce bodů: Hindráková a Jalčová po 11, Smithová 8 - Cruzová 13, Dupreeová 12, Kirilovová 9. Fauly: 12:18. Trestné hody: 10/8 - 11/6. Trojky: 2:6. Doskoky: 37:35.