Basketbalisté Nymburku postoupili v Euro Cupu do osmifinále

Basketbalisté ČEZ Nymburk porazili v poslední utkání základní skupiny Euro Cupu VEF Riga 90:79 a zajistili si tak postup do vyřazovací fáze soutěže.

K postupu pomohl i Michal Lenzly

K postupu pomohl i Michal Lenzly | Zdroj: ČTK

ČEZ NYMBURK - VEF RIGA 90:79 (22:26, 42:31, 67.55)

Před tímto zápasem měly ještě všechny čtyři celky skupiny šanci na postup. Nymburk však měl vše ve svých rukách a nemusel se v případě výhry ohlížet na další výsledky.

Jenže po první čtvrtině to ze Středočechy nevypadalo vůbec dobře. Riga se prezentovala výbornou obranou a také přesnou střelbou a vedla o čtyři body 26:22. Nymburští ale ještě do poločasu dokázali skóre otočit a v poločase už vedli o 11 bodů.

Od té doby si Nymburk udržoval vedení. Riga sice dokázala snížit až na rozdíl čtyř bodů, ale v zápětí český celek svému soupeři znovu odskočil a nakonec slavil vítězství. A protože ve druhém zápase porazila Sevilla Jeruzalém, postupuje Nymburk z prvního místa.