Basketbalisté Nymburku prohráli v Eurocupu na palubovce Charleroi

Ve třetím utkání skupiny C basketbalového Eurocupu prohrál Nymburk na palubovce s belgickým Charleroi 73:82. Pro domácí tým to znamená první výhru ve skupině, kterou se bodově dotáhl na českého mistra.

Basketbalisté Nymburka nastupují do utkání s Fuenlabradou Madrid

Basketbalisté Nymburka nastupují do utkání s Fuenlabradou Madrid | Foto: Vladimír Šigut

O osudu utkání hodně napověděla už první čtvrtina. Domácí měli po celou bodově navrh a jejich náskok se rozrostl až na devět bodů. Nakonec měli o první části sedmibodový náskok.

Druhá čtvrtina byla zase nejpodařenější ze strany nymburských basketbalistů. Tým táhl hlavně zkušený Welsch s nejlepším střelcem Washingtonem. Hlavně díky výkony těchto dvou hráčů šli domácí do kabin pouze s tříbodovým náskokem.

Rozhodující pro konečný výsledek byl úvod třetí čtvrtiny, kdy se českému týmu nedařila střelba a domácí se vydařenými protiútoky rychle vypracovali devítibodový náskok. Ten se do konce třetí části rozrostl až na patnáctibodový rozdíl.

V závěrečné části už domácí pouze hlídali náskok. Jejich nejlepším střelcem byl s dvaadvaceti body exnymburský Page, v dresu Nymburka zatížil konto soupeře nejvíc Washington, který nastřílel 17 bodů.

3. kolo Evropského poháru basketbalistů:
Skupina C:

Charleroi - Nymburk 82:73 (21:14, 39:36, 68:53)
Nejvíce bodů: Page 22, Wise 17, Enobakhare 11, Hatcher 10 - Washington 17, Houška 12, Raivio 10. Fauly: 24:20. Trestné hody: 13/11 - 24/20. Trojky: 9:7. Doskoky: 34:46.
Virtus Řím - Sevilla 84:82, Nancy - Oldenburg 72:67.