Basketbalistky USK si postup zatím nezajistily. S Kurskem prohrály 85:87

Hráčky ZVVZ USK Praha nevyužily první šanci zajistit si postup ze skupiny basketbalové Euroligy. Na domácí palubovce podlehly ruskému Kursku dvoubodovým rozdílem a pokud chtějí postoupit, musejí za týden vyhrát na půdě francouzského Montpellieru.

Basketbalistky USK na Kursk nestačily

Basketbalistky USK na Kursk nestačily | Zdroj: ČTK

O důležité vítězství bojovaly Pražanky od první minuty. Při střelbě za tři body se daří Kateřině Elhotové, která zaznamenala 11 bodů, stejně jako Petrovićová. USK se také dařilo bránit nejlepší euroligovou střelkyni Ogwumikeovou, tu ale v dresu Kursku zastoupila Lotyška Jekabsoneová.

Právě Anete Jekabsoneová v zavěru druhé čtvrtiny smazala čtyřbodový náskok USK, v poslední půlminutě vystihla nepřesnou rozehrávku domácích a vyrovnala na 44:44.

V Montpellier to bude hlavně o obraně, tuší basketbalistka USK Jana Veselá

Ve třetí desetiminutovce byly hráčky Dynama Kursk přesnější a vybudovaly si šestibodový náskok, který držely až do úplného závěru. Na čtvrtou úspěšnou trojku skvěle hrající Kateřiny Elhotové zareagovala 45 sekund před koncem Jelena Milanovićová a zajistila Kursku náskok, který hráčky USK už nedokázaly vyrovnat.

Po těsné prohře 85:87 si pražský tým připsal šestou prohru z jedenácti zápasů a o postup bude muset ještě tvrdě bojovat. Za týden se o něj v přímém souboji utká ve Francii v souboji s místním klubem BLMA Montpellier.

Další prohru si v Eurolize připsaly basketbalistky Brna. Ve španělské Salamance podlehly 42:73.

Evropská liga basketbalistek - 13. kolo:
Skupina A:
ZVVZ USK Praha - Dynamo Kursk 85:87 (18:16, 44:44, 61:66)
Nejvíce bodů: Petrovičová 21, Elhotová 20, Vaughnová 15, Palauová 11 - Oqwumikeová 19, Princeová 18, Jekabsoneová 16, Milovanovičová 14. Fauly: 17:12. Trestné hody: 11/6 - 19/15. Trojky: 5:10. Doskoky: 38:32.

Skupina B:
Salamanca - BK IMOS Brno 73:42 (15:21, 32:26, 61:33)
Nejvíce bodů: Rezanová 15, Robinsonová a Fernándezová po 11, Rodríguezová a Ferrariová po 10 - Smithová 14, Stejskalová 12, Jalčová 8. Fauly: 15:14. Trestné hody: 13/11 - 9/6. Trojky: 4:4. Doskoky: 37:20.