Basketbalový Nymburk má v LM další výhru. Izraelský celek Ironi Naharija pokořil o dvanáct bodů

Basketbalisté Nymburku získali ve druhém duelu letošní Ligy mistrů další výhru. Na domácí palubovce totiž přehráli izraelské mužstvo Ironi Naharija v poměru 78:66. Na výhře českého celku se nejvýrazněji podílel kubánský křídelník Howard Sant-Roos, který zaznamenal 22 bodů.

Basketbalisté Nymburka vstoupili do letošní LM výhrou

Basketbalisté Nymburka vstoupili do letošní LM výhrou | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Hráči českého výběru vstupovali do středečního duelu Ligy mistrů s izraelským klubem Ironi Naharija v roli favoritů, navíc povzbuzeni nedávnou výhrou proti dánskému týmu Bakken Bears.

Vítězství nad Izraelci však nakonec nebylo vůbec jednoznačné, když hosté ještě krátce před koncem třetí čtvrtiny vedli.

V záverečném dějství už ale Nymburk dominoval, čtvrtou desetiminutovku vyhrál o deset bodů a dokráčel k vítězství.

Klidnější utkání

„Vítězství jsme si zkomplikovali. V prvním poločase jsme mohli dát spoustu otevřených střel, které normálně dáváme. A kdybychom se vyvarovali zbytečných ztrát, tak jsme mohli už v prvním poločase vést k deseti bodům, takže utkání mohlo být klidnější,“ řekl po zápase desetibodový Pavel Pumprla.

Z pohledu statistik měl na výhře Středočechů hlavní podíl Howard Sant-Roos. Kubánec zaznamenal nejvyšší počet bodů (22) i doskoků (13). Vedle něj se přes deset bodů z hráčů Nymburka dostali ještě Petr Benda, Vojtěch Hruba a Pavel Pumprla.

Další zápas Ligy mistrů čeká Nymburk 2. listopadu, kdy se utká s tureckým Banvitem.

Utkání 2. kola skupiny A basketbalové Ligy mistrů:
Nymburk - Ironi Naharija 78:66 (14:12, 31:33, 52:50)
Nejvíce bodů: Sant-Roos 22, Benda 14, Hruban 13, Pumprla 10 - Skjöldebrand a Faust po 15, Gates a Brown po 9. Fauly: 22:21. Trestné hody: 18/16 - 26/9. Trojky: 8:5. Doskoky: 43:33.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít