Beskydský Australan Adam Hansen slaví na Vueltě etapový triumf

19. etapu cyklistické Vuelty s cílem v Cangas do Morrazo vyhrál Australan žijící v Beskydech Adam Hansen, který zvládl trať dlouhou 180,5 kilometru o pět sekund rychleji než peloton, který do cíle přivezl Degenkolb. V čele celkového pořadí se nic nezměnilo. Froome sice útočil, ale dojel v hlavním poli spolu s držitelem červeného trikotu lídra Contadorem.

Dvojnásobný vítěz Tour de France Alberto Contador odstoupil ze 101. ročníku v průběhu 10. etapy | Zdroj: Reuters

Španělského šampiona z let 2008 a 2012 dělí už jen dva dny od třetího celkového triumfu na domácím podniku Grand Tour.

Třiatřicetiletý rodák z Queenslandu Hansen zaútočil na úpatí kopce a nedal šanci spurtérům, kteří se měli podle předpokladů dnes o vítězství poprat.

Se ztrátou pěti sekund přivedl peloton do cíle Němec John Degenkolb, jenž letos na Vueltě vyhrál už čtyři etapy a má blízko k zelenému trikotu. Contador dojel osmatřicátý těsně za Froomem.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 19. etapa: Salvaterra do Miňo - Cangas do Morrazo (180,5 km):

1. Hansen (Austr./Lotto) 4:21:58, 2. Degenkolb (Něm./Giant), 3. Pozzato (It./Lampre), 4. Martinez (Fr./Europcar), 5. Matthews (Austr./Orica), 6. Soupe (Fr./FDJ.fr), 7. Martens (Něm./Belkin), 7. Stuyven (Belg./Trek), 9. Hardy (Fr./Cofidis), 10. Caruso (It./Cannondale) všichni -5.

Průběžné pořadí:
1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 76:00:40, 2. Froome (Brit./Sky) -1:19, 3. Valverde (Šp./Movistar) -1:32, 4. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -2:29, 5. Aru (It./Astana) -3:15, 6. Martin (Ir./Garmin) -6:52, 7. S. Sánchez (Šp./BMC) -6:59, 8. Barguil (Fr./Giant) -9:12, 9. Navarro (Šp./Cofidis) -9:44, 10. Caruso (It./Cannondale) -9:45.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít