Zprávy → Ostatní sporty13. října  2016 v 08:38  

Boxer Fury se vzdal mistrovských titulů WBO a WBA

Britský boxer Tyson Fury po svém listopadovém vrcholu v německém Düsseldorfu zažívá těžký pád - Foto:  Reuters

Britský boxer Tyson Fury po svém listopadovém vrcholu v německém Düsseldorfu zažívá těžký pádFoto:  Reuters

Britský boxer Tyson Fury se s okamžitou platností vzdal titulů mistra světa v těžké váze organizací WBO a WBA a hodlá se soustředit výhradně na řešení osobních problémů a závislostí. Oznámil to v oficiálním prohlášení, které dnes zveřejnila jeho promotérská agentura Hennessy Sports.

„Mám pocit, že je to jedině fér a správné pro dobro boxu udržet tyto tituly živé a umožnit dalším uchazečům bojovat o uvolněné pásy, které jsem získal a držel jako neporažený mistr světa těžké váhy,“ uvedl Fury.  

„Přeju svým následovníkům to nejlepší. Já mám před sebou v životě novou obrovskou výzvu, kterou jistě, stejně jako v duelu s Kličkem, zvládnu,“ dodal. 

Osmadvacetiletý Fury tak dobrovolně uvolnil trůn, který obsadil po loňském vítězství na body nad tehdejším šampionem Vladimirem Kličkem. Od listopadového souboje ale neboxoval a plánovanou odvetu s Ukrajincem dvakrát odložil. 

„Získal jsem tituly v ringu a věřím, že bych o ně měl v ringu také přijít. Teď ale nejsem schopen je obhajovat, a proto jsem učinil těžké a emotivní rozhodnutí oficiálně je uvolnit,“ řekl kontroverzní boxer. 

Po zrušení druhého říjnového termínu se Fury minulý týden přiznal, že kvůli depresím užíval kokain a holdoval alkoholu (psali jsme zde). Za to mu nyní hrozí u domácí federace ztráta profesionální licence. 

V loňském duelu v Düsseldorfu s ukrajinským šampionem získal Fury vedle titulů WBA a WBO i pás méně významné organizace IBO (psali jsme zde). Vybojoval tehdy i pás IBF, který mu ale už byl odebrán, protože nenastoupil k povinné obhajobě. 

Také osud jeho dalších titulů byl v posledních dnech značně nejistý. WBO tento týden oznámila, že pokud Fury své chování do 17. října přesvědčivě nevysvětlí, o pás přijde. 

O uvolněné mistrovské pásy by se nyní mohli utkat Kličko a další britský boxer Anthony Joshua. Podle informací britských médií už oba tábory o souboji jednají. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace