Zprávy → Ostatní sporty18. listopadu  2016 v 09:36  

Brno hostí mistrovství světa v nohejbalu. Představí se na něm 21 týmů ze čtyř kontinentů

Prezident Českého nohejbalového svazu Kamil Kleník - Foto: Filip Jandourek

Prezident Českého nohejbalového svazu Kamil KleníkFoto: Filip Jandourek

Jednadvacet zemí ze čtyř kontinentů bude hrát na mistrovství světa v nohejbalu, které v pátek začíná v Brně. Sportu, který vymysleli ve dvacátých letech minulého století dorostenci fotbalové Slavie Praha, stále dominují Češi a Slováci. Divácky atraktivní ale mají být i zápasy afrických zemí. Jejich hráči totiž nedostatek zkušeností nahrazují akrobatickými kousky.

„Hrají to hodně akrobaticky, jsou takoví gumoví. Jiní takoví hráči v Evropě nejsou. Dokáží se svými pohyby vykloubit takovým způsobem, že takové údery u nás nikdo nemůže zahrát,“ říká český nohejbalový reprezentant Radek Pelikán o hráčích z Afriky nebo Asie. 

Zatím se ale nebojí toho, že by se na mistrovství světa mohli domácí reprezentanti trápit třeba s Kamerunci. 

 

V Brně startuje mistrovství světa v nohejbalu, na kterém nebudou chybět ani zástupci afrických zemí. Hrají hodně akrobaticky, říká o nich český nohejbalový reprezentant Radek Pelikán

Vložit na svůj web

„Těch se asi bát nemusíme, ty by asi porazili i krajští hráči. Teprve s tím začínají, jsou to fotbalisti, takže je pro ně ten sport jiný. Myslím, že nás ohrožovat nebudou,“ myslí si Pelikán. 

Sami Češi si přitom své konkurenty vychovávají. Prezident českého nohejbalového svazu Kamil Kleník zároveň vede mezinárodní federaci UNIF, která pomáhá s tréninkem hráčům ze zemí, v nichž je nohejbal velmi okrajový sport. 

„Jsou sice dobří technicky v poli, ale neumí útočit. A to se je na různých kempech snažíme naučit,“ vysvětluje Kleník. 

Ukázat své zlepšení můžou nohejbalisté z exotických zemí v brněnské hale ve Vodově ulici od pátku. Finálové zápasy mistrovství světa uvidí diváci v neděli. 

Autor:  David Nekvinda, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace