Zprávy → Ostatní sporty12. října  2016 v 15:10  

Čtvrtý triumf pro Tonyho Martina. Němec znovu ovládl časovku na mistrovství světa

Tony Martin počtvrté v kariéře vyhrál časovku na mistrovství světa - Foto:  Reuters

Tony Martin počtvrté v kariéře vyhrál časovku na mistrovství světaFoto:  Reuters

Němec Tony Martin vyhrál počtvrté v kariéře časovku na mistrovství světa v silniční cyklistice. V katarském Dauhá porazil o 45 sekund Bělorusa Kirijenku, třetí skončil Španěl Castroviejo. Čech Daniel Turek skončil se ztrátou 5 minut na 44. místě.

Své působení v týmu Ettix-Quick-Step zakončil 31letý Tony Martin dvěma zlatými medailemi. Tři dny po vítězství v týmové časovce vyhrál i tu individuální, navíc s obrovskou převahou. V cíli 40 kilometrů dlouhé trati v katarském Dauhá měl náskok 45 vteřin. 

„Profil pro mě byl jako dělaný. Připravoval jsem se ještě před tím, než jsem sem přijel a s týmem jsme tu strávili celý týden. Závod jsem si užíval i s vědomím, že jsem měl na mezičasech nejlepší výkon,“ radoval se po dojetí posledního jezdce Tony Martin. 

Na druhém místě skončil obhájce časovkářského titulu Vasil Kirijenka z Běloruska, třetí dojel další zkušený závodník, Španěl Jonathan Castroviejo, ten už ale měl více než minutovou ztrátu. 

31letý „Panzerwagen“ Martin vyhrál časovku na MS už počtvrté a v počtu titulů dorovnal legendárního Fabiena Cancellaru, který ukončil kariéru triumfem na olympijských hrách v Riu. 

„Vždycky jsem říkal, že tituly nepočítám, je důležité být mistrem světa v tu chvíli. Těším se, že příští rok budu jezdit v duhovém,“ těší se na příští sezonu v dresu stáje Kaťuša. 

Zkušenější cyklisté v Dauhá v závěru překonali ty mladší. V průběžném pořadí dlouho vedl teprve 22 Ir Ryan Mullen. Překonali ho až čtyři jezdci v závěru startovního pole, nakonec skončil pátý, minutu a 21 sekund za Martinem a pouhých 11 sekund od medaile. 

Jediným Čechem na startu byl Daniel Turek, který skončil s více než pětiminutovou ztrátou na 44. místě. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace