Zprávy → Ostatní sporty9. října  2016 v 16:11  

Cyklistickou časovku týmů na mistrovství světa ovládla stáj Ettix-Quick-Step

Leopold König se časovky týmu nakonec nazúčastnil - Foto:  ČTK

Leopold König se časovky týmu nakonec nazúčastnilFoto:  ČTK

Časovku družstev na mistrovství světa v silniční cyklistice v Dauhá vyhráli jezdci belgického týmu Etixx-Quick-Step před obhájci titulu z americké stáje BMC. Třetí skončila australská Orica-BikeExchange. Etixx-Quick-Step dosáhl na třetí triumf po letech 2012 a 2013.

Izraelský tým Cycling Academy s jediným českým zástupcem v dnešním závodu Danielem Turkem skončil dvanáctý. Mezi ženami si pro titul dojely členky nizozemského týmu Boels Dolmans. 

Prvenství pro belgickou stáj miliardáře Zdeňka Bakaly, jejíž barvy oblékají Zdeněk Štybar s Petrem Vakočem, vyjeli v dramatické přetahované s BMC Bob Jungels, Marcel Kittel, Yves Lampaert, Tony Martin, Niki Terpstra a Julien Vermote. 

Vítězné družstvo vystoupilo opět na vrchol po loňském stříbru a třetí příčce z roku 2014, když 40 kilometrů dlouhou trať ujelo za 42 minut a 32 vteřin, tedy průměrnou rychlostí přes 56,4 kilometru v hodině. 

O zkompletování hattricku usilující sestava BMC (Rohan Dennis, Stefan Küng, Daniel Oss, Taylor Phinney, Manuel Quinziato a Joseph Rosskopf) vítěze po celý závod naháněla. Na prvním mezičasu ztrácel americký tým přes tři vteřiny, po dvou třetinách trati pouhých sedm setin. V cíli byl ale rozdíl téměř dvanáctivteřinový. 

Britská stáj Sky, která byla jedním z favoritů na pódiové umístění a v jejímž dresu se měl představit i Leopold König, skončila čtvrtá. König jen pár hodin před startem šampionátu odstoupil kvůli nemoci a nepojede ani individuální časovku. 

O triumf stáje Boels Dolmans v závodě žen se postaraly Chantal Blaaková, Karol-Ann Canuelová, Lizzie Deignanová, Christine Majerusová, Evelyn Stevensová, Ellen Van Dijková. Vrátily porážku formaci Canyon-SRAM, s níž před rokem v Richmondu prohrály o šest vteřin. 

Tentokrát byly o 48 vteřin rychlejší, přestože na mezičasu po první třetině čtyřicetikilometrové trati měly navrch obhájkyně titulu. Třetí skončil tým Cervélo Bigla s téměř dvouminutovým mankem. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace