Zprávy → Ostatní sporty23. října  2016 v 16:38  

Dráhový cyklista Bábek je mistrem Evropy v keirinu

Česká dráhová cyklistika získala čtvrtý evropský titul od premiérového šampionátu před šesti lety (ilustrační foto) - Foto:  commons.wikimedia.org

Česká dráhová cyklistika získala čtvrtý evropský titul od premiérového šampionátu před šesti lety (ilustrační foto)Foto:  commons.wikimedia.org

Dráhový cyklista Tomáš Bábek vyhrál na mistrovství Evropy v Paříži keirin a navázal na loňské zlato Pavla Kelemena v téže disciplíně. Pro českou dráhovou cyklistiku je to čtvrtý evropský titul od premiérového šampionátu před šesti lety. Robin Wagner dojel v malém finále druhý a celkově obsadil osmé místo.

Bábek už v Paříži získal bronz na kilometru s pevným startem, stejnou medaili vybojoval i Jiří Hochmann ve vyřazovacím závodu.  

O cenný kov budou v neděli usilovat ještě Martin Bláha s Vojtěchem Hačeckým v bodovacím závodu dvojic. Co do počtu medailí je letošní šampionát už nyní nejúspěšnější v historii. 

Devětadvacetiletý závodník Dukly Brno Bábek byl dnes nejrychlejší v rozjížďce i v semifinále. Ve finále si vylosoval zadní pozici a výhodu maximálně využil. Nedlouho po odstoupení vodiče se dostal do čela a vedení udržel před dotírajícím Ukrajincem Andrijem Vynokurovem až do cíle. 

Bábek před osmi lety vybojoval bronz na kilometru na ME do 23 let a v témže roce se jako člen družstva v týmovém sprintu zúčastnil olympijských her v Pekingu. O tři roky později málem přišel o život, když byl po srážce s automobilem tři dny v kómatu. Dokázal se však k závodění vrátit a na loňském ME obsadil při triumfu oddílového kolegy Kelemena v keirinu šesté místo. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace