Hamilton zvítězil v Maďarsku a dostal se dovedení mistrovství světa

Rekordní páté vítězství ve Velké ceně Maďarska formule 1 získal britský pilot Lewis Hamilton z Mercedesu. Poprvé v sezoně se tak dostal do vedení mistrovství světa a nahradil tak svého týmového kolegu Němce Nica Rosberga. Na třetí příčce skončil Australan ze stáje Red Bull Daniel Ricciardo.

Britský pilot Lewis Hamilton si připsal rekordní páté vítězství v Maďarsku

Britský pilot Lewis Hamilton si připsal rekordní páté vítězství v Maďarsku | Zdroj: Reuters

Hamilton porazil Rosberga o téměř dvě sekundy. Přitom z pole position startoval právě Němec, ale Brit ho předjel už v první zatáčce. Celých sedmdesát kol, kromě zastávek v boxu, už před sebe nikoho nepustil.

„Start dnes znamenal všechno. Je to skvělý výsledek pro tým, úžasný den. Dnes si dopřeju příjemnou večeři ve městě, ale nic velkého, protože příští týden nás čeká další závod,“ uvedl britský pilot a upozornil na blížící se Velkou cenu Německa.

Rosberg, pro nějž je druhé místo na maďarském okruhu Hungaroringu nejlepším výsledkem v kariéře, se mu dokázal přiblížit po výměnách pneumatik, ale předjet ho nedokázal. Podle něj se na této trati nedá předjíždět, a tak souhlasil s Hamiltonem, že rozhodl start a těší se domácí Velkou cenu.

Dnešní vítězství v Grand Prix bylo pro Hamiltona třetí v řadě a celkově páté z šesti posledních (2007,2009,2012,2013). Trojnásobný mistr světa vede po jedenácti Velkých cenách celkové pořadí MS o šest bodů před Rosbergem. S velkým odstupem je za nimi Ricciardo.

Letošní Velké ceny ovládl Hamilton s Rosbergem až na závod ve Španělsku. Tam vyhrál Nizozemec Max Verstappen z Red Bullu, který byl dnes pátý. Před ním dojel loňský vítěz ve Ferrari Sebastian Vettel.

Velká cena Maďarska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Budapešti:
1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:40:30,115 (prům. rychlost 183,059 km/h), 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -1,977, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -27,539, 4. Vettel (Něm./Ferrari) -28,213, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -48,659, 6. Räikkönen (Fin./Ferrari) -49,044, 7. Alonso (Šp./McLaren), 8. Sainz (Šp./Toro Rosso), 9. Bottas (Fin./Williams), 10. Hülkenberg (Něm./Force India) všichni -1 kolo.
Pořadí MS (po 11 z 21 závodů): 1. Hamilton 192, 2. Rosberg 186, 3. Ricciardo 115, 4. Räikkönen 114, 5. Vettel 110, 6. Verstappen 100, 7. Bottas 56, 8. Pérez (Mex./Force India) 47, 9. Massa (Braz./Williams) 38, 10. Sainz 30.
Pohár konstruktérů: 1. Mercedes 378, 2. Ferrari 224, 3. Red Bull 223, 4. Williams 94, 5. Force India 74, 6. Toro Rosso 45, 7. McLaren 38, 8. Haas 28, 9. Renault 6, 10. Manor 1.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít