Hanika dojel v kvalifikaci na Grand Prix v Brně sedmý, Kornfeil dvacátý

Kvalifikaci Velké ceny České republiky silničních motocyklů ve třídě Moto3 vyhrál Ital Antonelli. Z českých reprezentantů byl na Masarykově okruhu nejrychlejší sedmý Karel Hanika. Jakub Kornfeil obsadil 20. místo, poslední šestatřicátý dojel Kevin Hanuš.

Karel Hanika při kvalifikační jízdě kategorie Moto3

Karel Hanika při kvalifikační jízdě kategorie Moto3 | Zdroj: ČTK

Devatenáctiletý Hanika splnil svůj cíl, který si před startem brněnské Grand Prix, vytyčil.

Prohlásil, že dobrým výsledkem bude pro nejlepšího Čecha v letošní sezoně, start do hlavního závodu z prvních pěti řad.

Kornfeil na podobný výsledek nedosáhl. Stejně jako všichni ostatní závodníci i 22letý rodák z Kyjova oproti pátku zrychlil. Do závodu však vyrazí až ze sedmé řady.

Ještě hůře se elitní kategorii MotoGP dařilo Karlu Abrahamovi, který se do seriálu vrací po zranění. Během kvalifikačních jízd u něj přetrvávaly problémy s řazením a skončil na posledním 25. místě.

V zítřejším hlavním závodě tak bude jako jediný stát v deváté řadě.

OBRAZEM: Brněnský Automotodrom zaplnili diváci už během kvalifikací

Kvalifikace na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 2:07,667, 2. Kent (Brit./Honda) -0,002, 3. Navarro (Šp./Honda) -0,033, ...7. Hanika -0,449, 20. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,083.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 2:01,614, 2. Rabat -0,259, 3. Rins (oba Šp./Kalex) -0,287.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:54,989, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,074, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,364, ...25. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít