Zprávy → Ostatní sporty8. listopadu  2016 v 15:12  

Hvězda MMA má distanc kvůli zakázaným látkám v krvi. Byly v přípravku na podporu erekce

Jon Jones - Foto:  Twitter

Jon JonesFoto:  Twitter

Jon „Bones“ Jones, jedna z největších hvězd MMA, nesmí rok do klece pro bojovníky. 29letý Američan dostal od Americké antidopingové agentury roční zákaz činnosti. Důvodem jsou nepovolené látky, které se mu do těla dostaly v lécích proti erektilní dysfunkci.

„Čekal jsem lepší výsledek v dnešním řízení USADA. Ale respektuji proces, ve kterém mi organizace dovolila hájit se,“ napsal Jon Jones v prohlášení pro ESPN. „Jsem rád, že USADA rozhodla, že jsem nepodváděl.“ 

29letý Američan Jon Jones byl v červnu pozitivně testován na dvě zakázané substance. Byl proto stažen z boje z Danielem Cormierem v očekávaném souboji v rámci UFC 200, největší události v historii organizace UFC. 

Od zveřejnění pozitivního dopingového testu na přítomnost hormonů a metabolických metabolických modulátorů a stažení ze zápasu 29letý bojovník prohlašoval, že je nevinný. 

Zakázané látky se do jeho těla dostaly z přípravku Tadalafil na léčbu erektilní dysfunkce. Jones si ho pořídil na internetu. Panel antidopingové agentury jeho argumentaci uznal s tím, účinkem přípravku je „vylepšení sexuálních, nikoli sportovních výkonů.“ 

Bývalý šampion polotěžké vázhy organizace UFC rozhodnutím panelu přijde o rok kariéry a přibližně 9 milionů dolarů. Bojovník známý především obrovským rozsahem paží se může vrátit v červenci 2017. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace