Zprávy → Ostatní sporty18. září  2016 v 07:07  

Jedno eso vedle druhého. Na ploché dráze v Pardubicích se pojede o 68. Zlatou přilbu

Plochá dráha (ilustrační foto) - Foto:  Zlatá přilba

Plochá dráha (ilustrační foto)Foto:  Zlatá přilba

Třídenní klání na svítkovském plochodrážním oválu vyvrcholí dnes soubojem o Zlatou přilbu. O cennou trofej se letos jede už po osmašedesáté, žádný jiný závod nemá takovou historii jako ten pardubický. Pořadatelé se vždy snaží přilákat co nejlepší závodníky a letošní startovní listina je hodně nabitá. Nebudou chybět všichni tři medailisté z loňského ročníku, ani další vítězové z předchozích let.

Boje o závodníky jsou každý rok velké. Konkurencí je prestižní polská liga, která pro letošek způsobila, že nejlepší český závodník Václav Milík bude chybět. Ale s jinými jmény na startovní listině je manažer závodu Evžen Erban spokojený. 

„Ta světová špička, která tady je, tak co bylo dostupné, tak nám tady jede – Emil Sajfutdinov, Antonio Lindbäck, Nicki Pedersen, Troy Batchelor, to je myslím startovka jak řemen. Každého znalce ploché dráhy musí ta účast nadchnout.“ 

 

Žádný jiný závod nemá takovou historii jako Zlatá přilba v Pardubicích

Vložit na svůj web

Ne vždy se ale musí radovat největší favorit. Příkladem je loňský vítěz Chorvat Jurica Pavlic. Tomu sice vítězství spadlo do klína až v posledním kole, ale přilbu si nakonec odvezl. A předseda české ploché dráhy Petr Moravec k tomu říká. 

„Loni se mu povedl jeden jediný závod v celé sezóně a to byla Zlatá přilba a dodneška je z toho on i jeho celá rodina, která plochou dráhou žije, v šoku.“ 

Znovu bude velké očekávání od českých závodníků. Poslední Čech, který přilbu vyhrál, byl v roce 1996 Tomáš Topinka. Od té doby se na domácího vítěze čeká. Uspět chce i pardubický Aleš Dryml, pro kterého to je možná poslední pokus v tomto závodu. Tlak si ale připouštět nechce. 

„V mých letech ten tlak snad dovedu využít spíš ve svůj prospěch. Dostat se do finále, trošku zariskovat a potom z těch šesti lidí to může vyhrát kdokoliv. Jsem si toho vědom a i soupeři, takže dostat se až tak daleko a zkusit to,“ popisuje cestu za zlatou přilbou český závodník Aleš Dryml. 

/center>
Autor:  Ota Gutwirth, Nikola Šrámková

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace