Zprávy → Ostatní sporty7. září  2016 v 14:15  

Jezdkyně Višťálová konečně může trénovat. Přeprava klisny do Ria trvala několik dní

Anastasja Višťálová, její tým a klisna Lata Brandis - Foto: Pavel Petr

Anastasja Višťálová, její tým a klisna Lata BrandisFoto: Pavel Petr

Česká republika bude mít poprvé na paralympijských hrách reprezentantku v paradrezuře. Anastasja Višťálová se dočkala své klisny a absolvovala první trénink. Přelet zvířete trval několik dní a tým se nyní vypořádává s drobnými komplikacemi.

Po prvním tréninku byla pochvala. Klisnička je pořád trošku unavená, ale snažila se. Nasťa taky, hrozně se těšila do sedla, protože díky cestě do Ria a zastávce na Kapverdských ostrovech neseděla 7 dní v sedle, to je pro ni dlouhá doba. Takže se čekalo, jak si s tím poradí její tělo,“ pochválila svou svěřenkyni trenérka Renata Habásková. 

 

První trénink sledoval reportér ČRo Pavel Petr

Vložit na svůj web

Po poruše letadla a neplánové zastávce na Kapverdských ostrovech se Anastasja Vištálová a její tým dostaly do Ria. Tam se musela rozhýbat, v olympijské vesnici pravidelně cvičila na míči a vozík na několik dní vyměnila za berle. 

Pak už došlo na první trénink s klisnou Latou Brandis. „Bylo to hodně dojmech. Já řeknu paní trenérce, co bych chtěla vylepšit. Pak se bavíme o tom, jestli to ona vidí stejně z trenérského pohledu,“ říká reprezentantka v paradrezuře Anastasja Vištálová. 

Cesta osmileté klisny pojmenované podle jezdkyně z dob první republiky trvala několik dní. Z Prahy vyrazila přes Cáchy do Lutychu, kde nastoupila na 18hodinový let do Ria. 

Čtěte také: Paralympionik Drahonínský se těší na zahajovací ceremoniál. Ještě lepší ale bývají závěrečné s medailí

„Je to vždy velká neznámá. Pro koně je to traumatizující záležitost. Nedají se používat sedativa, to by bylo bráno jako doping. Důležitá je infuzní terapie, aby nedošlo k dehydrataci koně a třeba trávicím problémům,“ upozorňuje veterinář Petr Přikryl. 

„U Laty máme trošku problém. Po příletu má problémy s pitím. Mám strach, aby se to nespojilo s problémy s trávicím aparátem, třeba zácpou. To by byl velký problém,“ obává se veterinář. 

Veterinář Petr Přikryl - Foto: Pavel Petr

Nasedat a jede se - Foto: Pavel Petr

Autor:  Pavel Petr  (ppe), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace