Zprávy → Ostatní sporty14. září  2016 v 21:24  

Jiří Ježek skončil v paralympijské časovce devátý: Spokojený nejsem, ale ostuda to nebyla

Jiří Ježek - Foto: Pavel Petr

Jiří JežekFoto: Pavel Petr

Cyklista Jiří Ježek si na silniční časovce v Riu de Janeiru vybojoval deváté místo. Na paralympiádě tak neobhájil zlato z Londýna. Kvůli výsledku byl zklamaný. Zároveň ho ale bral jako realitu.

Jak jste vnímal časovku? 

Závodu jsem se trošku obával. Včera jsem si těch 30 rovinatých kilometrů projížděl a bylo to hodně ovlivněné větrem. Nakonec to bylo trápení, ale bylo to lepší, než jsem čekal. 

Ale s výsledkem nemůžu být spokojený. 9 místo je sice zopakování výsledku z MS, ale doufal jsem, že se trošku posunu. Konkurence je od roku těžší a já už nepatřím k těm nejlepším časovkářům, takže je to asi realita. 

 

S Jiřím Ježkem mluvil po časovce reportér ČRo Pavel Petr

Vložit na svůj web

Co bylo těžší? Bojovat s časem, nebo s počasím? 

Včera na tréninku bylo přes 40 stupňů, dnes to bylo daleko lepší, takže na počasí se vymlouvat nemůžu. I když v aerodynamické přilbě, která nijak nevětrá, to není nic příjemného. 

Byl to boj každého se sebou samým. Podle hodnot na sporttesteru jsem jel své maximum. Neměl jsem žádnou velkou krizi, ale ani absolutní výkon nestačil, abych se umístil líp. 

Čtěte také: Trápily ho střevní potíže, ale českou vlajku by měl nést. Na ceremoniál se těším, říká paralympik Ježek

Už před paralympiádou jste řekl, že je vaše poslední. Tohle tedy byla vaše poslední časovka. 

Mám radost, že to nebyla úplná ostuda. Závodil jsem tu na úrovni, na kterou jsem se připravoval. Sport je natolik spravedlivý, že zázrak mi pánbůh neseslal. 

Jsem rád, že to mám se ctí za sebou, a těším se na příští sezonu, která bude moje rozlučková. Budu si ji chtít užít s menším stresem, objet si závody, které mám rád. V Riu jsem nepřidal žádný překvapivý výsledek, ale s tím, co jsem zajel, jsem spokojený. 

Autor:  Pavel Petr  (ppe), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace