Kajakář Dostál ovládl další závod Světového poháru, druhý dojel Špicar

Kajakář Josef Dostál vyhrál po Račicích i další závod Světového poháru, v Montemoru za ním na kilometrové trati dojel na druhém místě Jakub Špicar.

Kajakář Josef Dostál se raduje za cílem závodu na mistrovství Evropy v Záhřebu, v němž získal stříbrnou medaili | Foto: Vít Chalupa

Ten s mistrem světa z předloňského roku prohrál o sekundu a 108 tisícin a ve Světovém poháru se poprvé probojoval na stupně vítězů. Třetí skončil domácí Portugalec Fernando Pimenta.

Finále na 1000 metrů jeli také deblkajakáři Daniel Havel a Jan Štěrba. Skončili na pátém místě, vítězní Portugalci byli rychlejší o dvě a půl vteřiny.

Špicara, medailistu z mistrovství světa i Evropy do 23 let, zkoušel reprezentační trenér Pavel Hottmar v minulých závodech zapracovat do elitního čtyřkajaku.

Dostál i Fuksa v Račicích potvrdili olympijské ambice. V Riu chtějí útočit na medaile

Ten nyní v závěrečném závodě SP v Portugalsku pojede v tradičním složení Havel, Štěrba, Dostál a Lukáš Trefil, v odpoledním bloku čeká českou posádku boj o postup do finále.

Do závodů vstoupí také kajakář Filip Šváb na dvoustovce, Špicar pojede ještě pětistovku.

Závěrečné závody SP v rychlostní kanoistice:
muži

200 m:
K2: 1. Lemke, König (Něm.) 32,012.
C2: 1. Byzu, Chaban (Ukr.) 39,832.

1000 m:
K1: 1. Dostál 3:31,564, 2. Špicar (oba ČR) 3:32,672, 3. Pimenta (Portug.) 3:32,804.
K2: 1. Silva, Ribeiro (Portug.) 3:20,796, ...5. Havel, Štěrba (ČR) 3:23,356.
C1: 1. Kaczor (Pol.) 3:58,784.